Başkan Köşker ‘i tutabilene aşk olsun!

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
 Başkan Köşker ‘i tutabilene aşk olsun!

Başkan Köşker ‘i tutabilene aşk olsun!

 

 Gebze Belediye Başkanlığı Kupası Atlı Dayanıklılık Yarışları hızlı başladı. Yarışların startını veren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 23 kilometrelik zorlu parkurda lisans edinme kategorisinde Mirliva isimli atla yarıştı. Yarışlar farklı dallarda yapılacak müsabakalarla pazar günü tamamlanacak  

 

  23 KM’LİK ZORLU PARKURDA MÜCADELE

Gebze Belediyesi ana sponsorluğunda düzenlenen ve 2 gün sürecek olan Atlı Dayanıklılık (Endurance) Yarışları hızlı başladı. Cumaköy’de bulunan Victoryman Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleştirilen yarışların startını, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker verdi. İlk gününde tek yıldız, üç yıldız ve lisans edinme branşlarında koşuların yapıldığı Gebze Belediye Başkanlığı Kupası Atlı Dayanıklılık Yarışlarının startını veren Başkan Köşker de lisans edinme kategorisinde mücadele etti.  Toplam atlı sporcunun lisans alabilmek için yarıştığı lisans edinme müsabakasında Başkan Köşker ve rakipleri, 22 kilometre 800 metrelik parkuru 2,5 saatlik zaman diliminde tamamladı.

DEĞERLİ OLAN HER ŞEY GEBZE’YE!

29 sırt numarası ve ‘Mirliva’ isimli atıyla finiş çizgisine gelerek yarışı tamamlayan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, burada yaptığı değerlendirmede, “Gebze’mizin adını ata sporumuz olan binicilik sporuna gönül vermiş olan konuklara tanıtmak açısından önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yapmanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana ifade ettiğimiz gibi; değerli ve güzel olan her şeyi Gebze’mize kazandırmaya devam ettik, etmeyi de sürdüreceğiz.

DİNLENDİREN BİR SPOR

İlk etabı sıkıntısız tamamladık. Hava güzel, ortam ve katılım güzel. Binicilik sporunu öğrencilerimize, kent insanımıza sevdirmek, tanıtmak adına güzel bir etkinlik oldu. Binicilik sporu içerisinde doğayı da barındıran bir spor. İnsanın hem bedenini hem de ruhunu dinlendiriyor. Özellikle gençlerimize Cumaköy ve çevre yerlerde buluna bu tesisleri değerlendirmeleri ve binicilik sporuna ilgi ve katılım göstermeleri çağrısında bulunuyorum. Müsabakalara katılan sporcularımızı şimdiden tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. İlk gün yarışları, düzenlenen kupa töreniyle sona erdi. Kupalarını yarışmacılara Başkan Köşker takdim etti.

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif