Gebzespor’da İlker Çakır dönemi

  • 2014-07-20 09:08:46 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebzespor’da İlker Çakır dönemi

Gebzespor'un 49. Olağanüstü Genel Kurulu sonucunda İlker Çakır Gebzespor’un yeni başkanı oldu. Çoğunluğun sağlanmasıyla birlikte gerçekleşen kongreye tek aday olarak giren İlker Çakır Menekşe’nin yeni başkanı olurken, kongreyi takip eden Gebzesporlu taraftarlar Çakır’a yoğun bir destek verdi. Genel Kurul’da bir açıklama yapan Başkan Çakır, ‘’Önce istikrarı sağlamlıyız. İstikrarın sağlanmasının ardından zaten başarılar gelecektir. Gebzespor taraftarları bana güvensin ‘’ dedi.

İLK OTURUMDA TAMAM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde Gebzespor Kulübü’ne kayıtlı 91 üyenin yarısından bir fazlası olması sebebiyle kongre gerçekleşti. Böylece Gebzespor’da uzun yıllar sonra bir kongrede ilk oturumda başkan seçilmiş oldu. Kongrede divan kurulu başkanlığını Bekir Tavacı, katip üyeliklerini ise Faruk Şener, Doruk Bay ve Ahmet Yüksel yaptı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte başlayan kongre, denetim ve faaliyet raporlarının okunmasıyla devam etti. Kongreye tek aday olarak giren İlker Çakır, İbrahim Türkmen’nden koltuğu alarak Menekşe’nin yeni başkanı oldu.

Başkan Çakır, Genel Kurul sonrasında teşekkür konuşması yaptı. Kongreye katılan herkese teşekkür eden Başkan Çakır, ‘’ Ben konuşmayı değil, icraat yapmayı severim. Herkesin beklentileri yüksek. İlk hedefimiz kulübümüzde istikrarı sağlamak olacaktır. Herkes bizden ‘şampiyon olacağız’ sözünü duymak istiyor. Yineliyorum, istikrarı yakalarsak zaten şampiyonluk gelecektir. Bundan Kimsenin kuşkusu olmasın ‘’ dedi. Gebzespor taraftarlarına seslenen Çakır, Gebzespor’a sonuç ne olursa olsun destek istedi. Çakır, ‘’ Takımımız kaybettiğinde de alkışlanmalı. Sahamıza futbol oynamaya gelen rakiplerimizi de buradan alkışlayarak gönderelim. Takımımıza zarar vermemek için, küfür etmeden centilmence maç seyretmeliler. Gebzespor taraftarları bana güvensin, Allah utandırmasın ‘’

Başkan İlker Çakır’ın yönetim kurulu listesinde şu isimler yer alıyor;

İlker Çakır (Başkan)

Serap Çakır

Engin Yılmaz

Cankat Özkan

Bülent Turhan

Serdar Kaya

Mustafa Turhan

Ümit Aydın

Sezai İri

Denetleme Kurulu

Doruk Bay

Selami Temel

Cafer Tayyar Demirtaş