Köşker’in minik şampiyonları

  • 2014-07-03 07:56:46 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Köşker’in minik şampiyonları

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Hasan Gemici güreş turnuvasında takım halinde şampiyon olan Gebze Belediyesi’nin minik güreşçilerini makamında kabul ederek hepsini ayrı ayrı tebrik etti.

7 SİKLETTE 3 BİRİNCİLİK 2 İKİNCİLİK KAZANDILAR

Gebze Belediyesi Güreş İhtisas Spor Kulübünün minik güreşçileri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Kocaeli ve Yalova bölgesinden 12-13 minikler yaş grubundaki güreşçilerin katıldığı Hasan Gemici serbest güreş turnuvasında toplam yedi siklette 3 birincilik, 2 ikincilik bir üçüncülük kazandı. Son maçında da güçlü rakibi Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’u yenerek şampiyonluk kupasına uzanan minik güreşçiler antrenörleri Bahtiyar Ayazcı ve Fatih Aker Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’i makamında ziyaret ederek şampiyonluk kupasını takdim etti.

GEBZE’DEN YİNE DÜNYA ŞAMPİYONLARI ÇIKACAK

 

Minik güreşçilerin aldığı sonucun kendisini ve belediye camiasını çok mutlu ettiğini belirten Başkan Köşker, “Amacımız güreşte altyapı üzerinde odaklaşarak eskiden olduğu gibi Türk güreşine Avrupa ve dünya şampiyonları kazandırmaktır. Kazanılan bu şampiyonluk bizleri gelecek için umutlandırdı. 12-13 yaş grubu güreşçilerimiz yeteneklerini aldıkları derecelerle ispatladılar. İnşallah minik güreşçilerimiz kendilerini geliştirerek başarılarını istikrarlı bir şekilde sürdürecek ve milli takımlara kadar yükselecek. Gebze güreşte dünya minderlerinde söz sahibi güreşçiler çıkaracak. Evlatlarımızda bu potansiyel mevcut. Belediye olarak kendilerine her türlü desteği vereceğiz” dedi.