Emekliler günü kutlandı

  • 2014-06-30 09:24:43 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Emekliler günü kutlandı

30 Haziran’ın, ‘Emekliler Günü’ Gebze'de kutlandı. Türkiye Emekliler Derneği Gebze Şubesi’nin bugün düzenlediği kutlama etkinliğine az kişinin katılmasına ise şube başkanı Ali Tunç sitem etti.

Gebze’de yaklaşık 12 bin emeklinin bulunduğunu söyleyen Ali Tunç, emeklilerin katılımının az olmasından duyduğu memnuniyetsizliği dile getirdi.

Gebze Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlama programına yaklaşık 50 kişi katılırken, başkan Ali Tunç ve yöneticiler Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Daha sonra ise Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerin anısına bir dakikalık saygu duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan başkan Ali Tunç, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 30 Haziran 1927'de emekli olması nedeniyle 30 Haziranın "Emekliler Günü" olarak kutlandığını anımsattı.

Tunç, kutlama etkinliğine katılımın az olmasına da sitem ederek, “Gebze’de 12 bine yakın üyemiz var. Telefon ve mesaj yoluyla haber veriyoruz ancak katılım çok düşük. Üyelerimizin daha fazla ilgi göstermesini beklerdik” diye konuştu.

 

Etkinliğin ardından dernek merkezine geçildi ve burada programa devam edildi. Akşamleyin ise emeklilere dernek merkezinde Ramazan dolayısıyla iftar yemeği verilecek.