Yaz Spor Okuluna görkemli açılış

  • 2014-06-26 08:05:23 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yaz Spor Okuluna görkemli açılış

Gebze Belediyesi Yaz Spor Okulları düzenlenen görkemli kortej yürüyüşle start aldı. Gebze Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda 19 branşta binlerce öğrenci yaz aylarını dolu dolu geçirecek

 

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ

Gebze Belediyesi Yaz Spor Okulları, düzenlenen görkemli törenle sezonu açtı. Gebze Belediyesi’nin yaz dönemi önemli eğitim çalışmalarından olan Yaz Spor Okulları, düzenlenen kortej yürüyüşüyle start aldı. Gebze Stadı’nın bahçesinde bir araya gelen yaz spor okulları öğrenci ve velileri, Gebze Belediyesi Mehteran Bölüğü eşliğinde Gebze Kent Meydanı’na kadar kortej halinde yürüdü. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde düzenlenen Yaz Spor Okulları açılış törenine belediye başkan yardımcıları Nilay Ayran, Engin Güzel, belediye meclis üyeleri ve öğrenci velileri de katıldı.

ÇOCUKLARIMIZ BİZE EMANET

Ellerinde taşıdıkları ve spor yapmanın önemini anlatan dövizlerle kent meydanına gelen yaz spor okulları öğrencileriyle yakından ilgilenen ve onlarla hatıra fotoğrafı çektiren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “Çocuklarımız bizlere Allah’ın emaneti. Sadece kendi çocuklarımızı değil, yakınlarımızın, komşularımızın, dostlarımızın çocuklarını; velhasıl şehrimizde yaşayan tüm çocuklarımızı, sahip çıkılması gereken birer emanet olarak görüyoruz.

19 FARKLI BRANŞTA

Biz biliyoruz ki, çocuklarını ve gençlerini ihmal eden bir toplumun geleceği karanlıktır. Yarınları tehlikededir. Bu yüzden de çocuklarımıza yaptığımız yatırım kendi geleceğimize yapılan yatırımdır. Bizim tek amacımız var, o da çocuklarımızı geleceğe hazırlamaktır. İşte bizler Yaz Spor Okullarımızı bu amaca hizmet etmek amacıyla açıyoruz. Bu yıl ise yaz spor okullarımıza rekor düzeyde katılım oldu. Yaklaşık 6 bin öğrencimiz kayıt yaptırarak kuruluşundan bugüne en büyük rakamına ulaştı. Çocuklarımız 19 farklı spor branşında hem spor yapıyor, hem de hobi öğreniyor.

DAHA YAŞANABİLİR GEBZE

Bu güzel ortamda yeni arkadaşlıklar ediniyor, sosyalleşiyor, kitap okuma alışkanlığı kazanıyor. Gebze önümüzdeki yıllarda çocuklarımız için, tüm hemşehrilerimiz için çok daha yaşanabilir, mutlu, huzurlu bir şehir olacak. Yeni tesislerin hizmete girmesiyle, çocuklarımız çok daha güzel şartlarda spor yapma imkanı bulacak. Gebze’de her alanda gerçekleştirdiğimiz atılım ve değişim sporda da devam edecek” dedi.