BİLKAR’da yönetime güvenoyu

  • 2014-06-23 09:08:59 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
BİLKAR’da yönetime güvenoyu

Gebze’nin etkin kültür sanat dinamiklerinden Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Yayıncılık ve Üretim Kooperatifi – BİLKAR’ın 16’ncı olağan genel kongresinde başkan ve yönetim güvenoyu aldı. Kongrede seçime mevcut başkan Serdar Dikkatli başkanlığında; Refik Köksal, Fatih Erdaş, İlkay Haldız ve Yavuz Sever’den oluşan tek liste ile gidildi. Yönetim kurulu yedek üyeliklerine Bilal Öztürk, Firdevs Ocak, Erdem Şimşek, Emek Nalbant ve Gülizar Ektir; Denetim Kurulu asil üyeliklerine Güngör İrdem ve Abbas Kırçıl, Denetim Kurulu yedek üyeliklerine Derya Ağdaş ve Aktan Uslu seçildi. BİLKAR Genco Erkal Tiyatro Atölyesi ve Sahnesi’nde gerçekleşen kongrede divan Hükümet Komiseri Muazzer Temel gözetmenliğinde Cemil Yüksek başkanlığında Emek Nalbant ve Bilal Öztürk’ten oluştu. Kongre divan oluşumunun ardından kültür sanat için yaşamlarını feda edenler ve hayatını kaybeden tüm dostlar için saygı duruşu ile başladı. 40 üyesi olan kooperatifin kongresine 22 üye katılarak oy kullanırken geçmiş döneme ait faaliyet ve denetleme raporları ile bilanço oy birliğiyle onaylandı.

 

BİRBİRİMİZİ TEBRİK ETMELİYİZ

 BİLKAR Başkanı Serdar Dikkatli 2013-2014 eğitim dönemini başarıyla geride bıraktıklarını, çok sayıda kültür sanat etkinliğine imza attıklarını belirtip, “Bu başarı hepimizin başarısıdır” dedi. Çalışmalarda emeği geçen herkese önce isimlerini anarak teşekkür eden Dikkatli ardından, “Aslında hepimiz birbirimizi tebrik etmeliyiz” diye konuştu.

KOGACE İŞBİRLİĞİNDE ATÖLYE AÇILIŞI

 Kongrede seçimin ardından yeniden söz alan Başkan Dikkatli önümüzdeki dönemin ilk icraatının 10 Temmuz’da gerçekleşeceğini hatırlattı. Demokrat Gebze Gazetesi’nin eski sahiplerinden Ragıp Demirkol’un 14’ncü yıl dönümünde mezarı başında gerçekleşecek anmanın ardından BİLKAR’da Ragıp Demirkol ile birlikte BİLKAR’da gazetecilik dersleri de veren Birgün Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Çeşmecioğlu ve BİLKAR eski Başkanı Cengiz Badem’in isimlerinin verildiği atölyelerin açılışının gerçekleşeceğini kaydeden Dikkatli söz konusu etkinliğin Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti işbirliğiyle gerçekleşeceğini hatırlattı. Aynı zamanda BİLKAR Tiyatro Topluluğu’nun Ragıp Demirkol’un hayatını ve gazeteciliğini anlatan bir oyunu sahnelemek için metin çalışmalarını başlattığını belirtti.

 FESTİVAL, GAZETE, KİTAP…

 Dikkatli ayrıca BİLKAR üyelerince yapılan çekimler nezdinde BİLKAR Kısa Film Festivali, Gebze’de BİLKAR öncülüğünde bir tiyatro şenliği ve BİLKAR Edebiyat Atölyesi öncülüğünde üç ayda bir yayınlanacak yerel kültür sanat gazetesi ve Cengiz Badem’e atfen bir kitap yayınlanmasına ilişkin çalışmaların da önümüzdeki dönem programları ve hedefleri arasında yer aldığını sözlerine ekledi.