AKP'li Toltar'ın yeğeni de kokuya isyan etti!

  • 2014-06-20 05:41:34 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
AKP'li Toltar'ın yeğeni de kokuya isyan etti!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZAYDAŞ’ın Dilovası’ndaki çöp toplama alanından sızan çöp sularının ilçede kötü kokulara neden olması, ilçede yaşayan vatandaşların büyük tepkisini çekiyor.

Dün akşam Dilovası’ndaki bir çay bahçesinde toplanan 200’e yakın genç, toplantıya davet ettikleri CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan’a İZAYDAŞ’ı şikayet ederek bu sorunu gündeme getirmesini istediler. Toplantıya katılanlar arasında, AKP’li Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar’ın öz yeğeni Ahmet Toltar da vardı. Ahmet Toltar isimli genç söz alarak, “Burada insanca yaşamak istiyoruz, bu koku ve çevre kirliliğinden bıktık” diye sitem etti.

Çevre kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı toplantıda Milletvekili Kaplan’a dert yanan gençler, “İZAYDAŞ’ın çöp depoladığı alandan sızan çöp suları kötü kokular yayıyor. Yetkililer ise bu konuya duyarsız kalıyorlar ve çözmüyorlar” diye konuştular.

Dilovası’nın ihmal edildiğini ve sorunlarının çözülmediğini anlatan gençler, toplantıya katılan Milletvekili Kaplan’ın daha önceden Dilovası’nın çevre ve diğer sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme getirdiğini ve bu sorunu da getirmesini istediler.

 

Kaplan:”Dilovası’ndaki insanları göçe zorlamayın”

 

Vatandaşların sorunlarını dinledikten sonra bir konuşma yapan Milletvekili Kaplan, “2006 yılındaki raporlara göre yeni sanayi tesisi kurulmaması gerekirken 6 OSB kurdular ve çevre sorunlarını çözmediler. En fazla göç alan Dilovası ilçesinde nüfus bir önceki sayıma göre 5 bin azaldı. Dilovası’na hizmet vermiyorlar. Dilovası’ndaki insanları sorunlarla baş başa bırakarak göçe zorlamayın” dedi.

Dilovası’nın sorunlarını yıllardır dile getirdiklerini kaydeden Milletvekili Kaplan, “Büyükşehir başkanına, valiye diyorum ki, ‘Eğer Dilovası’nı taşımayı düşünüyorsanız, çıkın söyleyin. Ama düşünmüyorsanız da hizmet verin” dedi.

Milletvekili Kaplan, toplantıya katılan vatandaşlara birlik olmaları yönünde öneride bulunarak, “Ancak bu şekilde Dilovası’na sahip çıkarsınız. Hangi siyasi düşünceye sahip olursanız olun önemli olan yaşadığınız şehre sahip çıkmaktır. Ben de her zaman sizin yanınızda yer alıp, sorunlarınızın çözümünde elimden geleni yapacağım” dedi.

 

Milletvekili Kaplan, İZAYDAŞ’ın neden olduğu çöp suyu kokusuyla ilgili de yetkililerle görüşeceğini, çözülmediği taktirde de mecliste gündeme getireceğini sözlerine ekledi.