CHP Gebze danışma toplantısı yaptı

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP Gebze danışma toplantısı yaptı

CHP Gebze ilçe örgütünün genişletilmiş ilçe toplantısı yapıldı. İlçe binasındaki toplantıya CHP Kocaeli milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, İl başkanı Yalçın Kuşkan, Gebze ilçe başkanı Sedat Tatar, belediye başkan adayı Yakup Yılmaz, büyükşehir aday adayı Keramettin Gençtürk, ilçe yöneticileri, Gençlik ve kadın kolları başkanı, Kocaeli Büyükşehir meclis üyesi Dilek Tan, Gebze belediye meclis üyeleri Salih Işık, Eşref Emin Güzey, Nursel Coşkun, Serkan Davutoğlu, Fahrettin Bostan, eski ilçe başkanı ve yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı.

Divan başkanlığını, ilçe yöneticisi Recep Dursun, yardımcılıklarını da Nilda Eşki ve Senem Demirel’in yaptığı toplantı 16.30’da başladı. Saat 17.00’ye kadar gerçekleşen ilk bölüm basına açık olarak yapılırken, ilçe başkanı Sedat Tatar konuyla ilgili bir konuşma yaptı.

Saat 17.00’den 20.30’a kadar süren 3,5 saatlik ikinci bölümde ise partililer yaptıkları konuşmalarla seçim sürecini değerlendirdiler.

Toplantıda Milletvekili Kaplan, il başkanı Kuşkan, ilçe başkanı Tatar, başkan adayı Yılmaz’ın yanı sıra parti yöneticileri ve parti üyeleri de hem konuşma yaptılar hem de seçim sonuçlarına yönelik değerlendirmelerini yaptılar.

 

Canpolat, Kuşkan’ın istifasını istedi

 

Kulislere yansıyan bilgilere göre, CHP Gebze eski yöneticilerinden, şehir plancısı Nurettin Canpolat’ın İl Başkanı Yalçın Kuşkan’ın istifa etmesi gerektiğini dile getirdiği öğrenildi. Canpolat konuşmasında ayrıca ilçe örgütünün de başarısız olduğunu ve sistemsiz bir seçim süreci yaşandığına dikkat çektiği belirtildi.

 

Toplantıda Eğitim-Sen kökenli Cemal Balcı ve İsmet Güven’in yapıcı konuşması beğeni topladığı ifade edilirken, en çarpıcı konuşmayı ise ilçe yöneticisi Dilesen Karataş’ın yaptığı belirtildi. Toplantıda Milletvekili Kaplan, başkan adayı Yılmaz ve ilçe başkanı Tatar seçim sürecinde görev yapan tüm partililere teşekkür ederken, bu toplantıdan herkesin çıkaracak dersleri olduğunu kaydetti.  Toplantıdan sonra ise tüm parti yöneticileri ve üyeler hep birlikte sohbet ettiler ve birlik-beraberlik mesajı verdiler.