40 gün 40 gece şenlik var

  • 2014-06-07 06:20:25 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
40 gün 40 gece şenlik var

Darıca Belediyesi bu yıl sekizincisini düzenleyeceği Şehirler  ve Kültürler Kaynaşması Programının çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye mozaiğini yansıtan ve her gece bir derneğimizin kendi kültürünü anlattığı ve yöresel ürünlerini sergilediği program her yıl olduğu gibi bu yılda değişik sürprizlerle bölge insanıyla buluşmak için gün sayıyor. İlçedeki il dernekleriyle bir araya gelen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak derneklerin stantlarını ve hangi gün program yapacaklarının belirlenmesi için yapılan kura çekimine katıldı.

40 Gün 40 Gece

Açılış konuşmasını yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak “Geleneksel olarak düzenlediğimiz ve bu yılda sekizincisini düzenleyeceğimiz Şehirler ve Kültür Kaynaşması bölgemizde ve ülke genelinde eşi benzeri olmayan bir program. Darıca Belediyesi ve tüm il derneklerimizle beraber yaptığımız bu etkinlikte her geçen yıl programa katılan dernek sayımız artmaya devam ediyor. Benim temennim 40 gün 40 gece sürecek bir programa hep beraber imza atmak. Konuşmasında , programa katılan derneklerin stantlarında kendi yöresel ürünlerini sergilemeleri hususun da dikkat etmeleri gerektiğini söyleyen Başkan Karabacak programa katılan tüm il dernek başkanlarına teşekkür etti.

İlk Gece Kastamonu

 

Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Programına katılacak olan Derneklerin stant ve program yapacakları tarihler kura sonucu belirlendi. Kuraya 34 İl derneği katılırken 32 il derneği program yapacaklar. 2 il derneği ise sadece stant açarak kültürlerini tanıtacaklar. Kura çekimine katılmayan ancak program yapmak isteyen dernekler ise kuraya tabi olmayıp kuraya katılan derneklerden sonra gece yapabilecekler.