Hayatını alt üst eden kaza

  • 2014-06-06 07:48:17 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Hayatını alt üst eden kaza

TAYSAD OSB’de bulunan Toksan Pres AŞ’de çalıştığını ve burada geçirdiği iş kazasından sonra hayatının alt üst olduğunu iddia eden Fatih Baran (26), “Çalıştığım işyerinde 25 günlük işçiyken bozuk olan makinede çalıştırdıkları için iş kazası geçirdim. Geçirdiğim iş kazası yüzünden hayatım karardı” dedi.

Çalıştığı işyerinde 1970’li yıllardan kalma makinelerle çalıştırıldığı iddia eden Fatih Baran, “25 günlük işçiyken her zamanki gibi fabrikaya gittim. Ben pres makinesindeyken beni başka bir makineye vererek o makinede çalışacağım söylendi. Yarım saat makinede çalıştıktan sonra makine elimin üzerine düştü. Makinenin sensör sistemi arızalıymış ve gerekli bakımları yapılmamış. Kazanın ardından beni özel bir hastaneye kaldırdılar. Kaldırıldığım hastanede firma yüksek fatura çıkmasın diye doktorları tehdit emiş. Kazadan sonra toplam 3 ameliyat geçirdim” dedi.

HER KURUM FARKLI RAPOR VERMİŞ

 

Geçirdiği ameliyatlarda kendisine yanlış tedavi yüzünden parmaklarını kullanamadığını iddia eden Fatih Baran, “Ameliyatların ardından üç parmağım sakat kaldı. SGK’ya başvurdum ancak bu seferde SGK bana yüzde 8 sakıncalı rapor verdi. SGK’nın bana verdiği rapordan önce ben Fatih Sultan Araştırma Hastanesi’nden yüzde 43, Derince Araştırma ise yüzde 56 rapor vermişti. Verilen raporla ilgili SGK’ya tekrar başvurdum ancak bir sonuç alamadım. Yaşadığım olaydan sonra hem şirketi hem bana farklı farklı rapor veren kurumlar hakkında davacı oldum” şeklinde konuştu.