Bu maddelere karşı çıktık, çünkü...

  • 2014-06-05 09:50:02 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bu maddelere karşı çıktık, çünkü...

CHP’li Gebze Belediye Meclis üyeleri, düzenledikleri basın toplantısıyla 2 aylık meclis grubu çalışmalarını değerlendirdi. Kocaeli Büyükşehir’de Parksan ve 65 yaş üstü vatandaşların ulaşımı, Gebze’de ise imar ve ihale konuları hakkında geniş bilgi veren meclis üyeleri, halkın yararına olmayan maddelerde ‘ret’ oyu kullandıklarını ifade ettiler.

Antik Cafe’deki basın toplantısına, CHP Gebze ilçe başkanı Sedat Tatar, ilçe yöneticileri Recep Dursun ve Hikmet Koçoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan, CHP Kocaeli Büyükşehir ve Gebze Belediye Meclis Üyesi Dilek Tan, Gebze belediye meclis üyeleri Salih Işık, Yılmaz Bulut, Eşref Emin Güzey, Nursel Coşkun, Serkan Davutoğlu ve Fahrettin Bostan katılırken, Murat Erdoğan mazereti nedeniyle katılamadı.

 

Tatar:Meclis üyelerimiz halkın yararına çalışıyor

 

CHP Gebze ilçe başkanı Sedat Tatar, belediye meclis üyelerinin halkın yararına çalıştıklarını belirterek, “Gündeme getirdikleri ve şerh koydukları maddelerle güzel çalışmalara imza attılar. Kocaeli’de Parksan ve 65 yaş üstü vatandaşların ulaşım konularında, Gebze’de ise imar ve ihale konularında halkın yararına olmayan maddelere ret oyu verdiler. Özellikle şahsa yönelik ve rant olduğunu düşündüğümüz imar konuları meclisten geçmesine rağmen planın iptali için dava açtık. Bundan sonra da alınacak kararların takipçisi olacağız” dedi.

 

Dilek Tan, Parksan ve ücretsiz ulaşımı gündeme taşıdı

 

CHP’nin Kocaeli Büyükşehir meclis üyesi Dilek Tan, yaptığı çalışmalarla adından söz ettiriyor. Özellikle Parksan konusunda önemli çalışmalar yapan Dilek Tan da, “Parksan için yeni ihale açılacaktı oysa milletvekilimiz Haydar Akar’ın bu konuyla ilgili davası sürüyordu ve haksız bir uygulama vardı. Bu nedenle şerh kararı çıkarttırdık, büyükşehir belediyesi de ihaleden vazgeçti. Büyükşehir belediye başkanı belediye olarak kendilerinin işleteceğini söyledi ancak biz bunun da takipçisi olacağız” dedi.

Tan, 65 yaş üstü vatandaşların ulaşım sorununu hakkında da “65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz ulaşım olanağı vardı ancak uygulanmıyordu, bunun takipçisi olduk ve gündeme getirdik. Yeniden uygulanmasını sağlayacağız” dedi.

 

Yılmaz Bulut:” Kişiye özel imar”

 

CHP meclis grubunun parti sözcüsü Yılmaz Bulut da, şahsa yönelik imar uygulamalarını reddettiklerini belirterek, Başaran ailesinin arazisini ve Yenikent mahallesinde konut alanından otel alanına dönüştürülen yeri örnek gösterdi. Bulut, kişiye özel imar değişikliğiyle büyük rant sağlandığına dikkat çekerken, “Yenikent’te konut imarlı yer otel alanına dönüştürüldü ve yerin sahibi 8 milyon dolara satışa çıkarırken, ilanın altına ‘özel imar izni alınmıştır’ ibaresini kullanmış” dedi.

İlçe yöneticisi Avukat Recep Dursun da, meclisten geçen imar uygulamaları için iptal davası açtıklarını ve şehircilik ilkelerine aykırı olduğunu söyledi.

Meclis üyesi Serkan Davutoğlu da, Gebze Belediyesi’nin çöp ihalesinin ve kiralanan araçların maliyetinin de çok yüksek olduğunu ileri sürdü.

 

Toplantının ardından meclis üyeleri basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.