Bu maçları kaçırmayın!

  • 2014-06-01 06:27:55 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Bu maçları kaçırmayın!

 Gebze Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü ve  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ilki düzenlenen 1. Gebze Süt Kupası Açılışı töreni görkemli geçti. Metin Oktay Stadında yapılan açılış Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü M. Mücahit Sak Gebze İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri İlyas Kırali, Yavuz Coşkun, Okul Müdürleri, Sponsor firma Kontakt Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı İlker Çakır ve eşi Serap Çakır, Basın Mensupları, İlçe Spor Koordinatörleri, öğretmenler, veliler ve 4. sınıf öğrencilerden oluşan 300 minik kramponun katılımıyla gerçekleştirildi.

 

SPONSOR TARAFINDAN FORMA TAKIMI VE SÜRPRİZ HEDİYELER DAĞITILDI

    24 takımdan oluşan Süt Kupası mücadelesine katılan öğrencilerin tümüne Kontakt Gayrimenkul Şirketi tarafından forma takımı, çeşitli kırtasiye melzemeleri ve hediye paketleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından da şapka ve bayrak hediye edildi.

     ÇOCUKLARDAKİ MUTLULUK GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

     Süt Kupası kapsamında ilkokullara kapılarını açan Metin Oktay Stadı tarihi günlerinden birini yaşadı. Yüzlerce minik krampon açılış töreninde palyaçolar ve maskotlar eşliğinde eğlendi, ikram edilen patlamış mısır ve pamuk şekeri ile ziyafet çekti. Saha içine kurulan şişme oyun gruplarında eğlenen çocuklar futbol oynamanın yanı sıra sunulan imkanlar karşısında büyük mutluluk yaşarken çocuklarını tribünden takip eden veliler sağlanan imkanlardan dolayı teşekkürlerini ilettiler. 

     SAK VE DEMİREL’DEN TEŞEKKÜR KONUŞMASI 

     Saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesinin ardından Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel ve ilçe Spor Müdürü Mücahit Sak yaptıkları konuşmalarda sportif organizasyonlarla ile ilgili olarak; Gebze’de sporun ilkokullara kadar inmesi için büyük gayret gösterdiklerini, geçtiğimiz ay yapılan ilkokullar arası geleneksel çocuk oyunları festivaline 86 okul takımından 1000’in üzerinde çocuğun katıldığını, şimdi de yoğun bir katılımla futbol turnuvası düzenlendiğini, bu tür turnuvaların daha sık düzenlenerek çocukların daha sosyal bir çevrede büyümesine yardımcı olacaklarını belirterek sağladıkları imkanlardan dolayı sponsor firma yetkililerine, emeği geçenlere ve hakem kuruluna teşekkürlerini ettiler.

  

 İLK KARŞILAŞMALAR NEFES KESTİ.

   İlk müsabaka Ateşspor (Hürriyet İlkokulu) ile Paşalarspor (Mustafapaşa İlkokulu) arasında oynandı. Rakibini 2-0 mağlup eden Paşalarspor sahadan galip ayrılan taraf oldu.Günün ikinci müsabakası Yıldırımspor (Orhangazi İlkokulu) ile Mutluspor (Mutlukent İlkokulu) arasında oynandı. Rakibini 8-1 mağlup eden Mutluspor ilk karşılaşmasında rakiplerine göz dağı verdi. Süt Kupası hafta içi her gün 09:30-15:00 saatleri arasında oynanacak ve 9 Haziran pazartesi gününe kadar devam edecek.