Yok böyle bir yarış!

  • 2014-05-28 05:59:39 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yok böyle bir yarış!

Gebze’de ilkokulda yapılan yıl sonu etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliklerde çekilişlerde ödül kazanamayan bazı öğrenciler ağlarken özellikle bebeklerin yarışması nefesleri kesti.

 

Gebze Sultan Orhan Mahallesinde bulunan Kroman Çelik İlk Öğretim Okulu öğrencileri ve velileri yıl sonu etkinliğinde bir araya geldiler.  Okulun bahçesinde gerçekleşen etkinlikler gün boyu sürdü. 1 ve 2 sınıfların folklor gösterileri ile başlayan yıl sonu etkinliği öğrencilerin şiir okumalarıyla devam etti. Okul idaresi tarafından öğrencilere dağıtılan biletlerin çekilişinde ise sevinç ve hüzün bir aradaydı. Gün boyu gerçekleşen çekilişlerde  bir çok öğrenci başta bisiklet olmak üzere çeşitli hediyeler kazanırlarken, bazı öğrencilerin ise hediye çıkmaması yüzünden ağladıkları görüldü.

Bebekler Yarıştı

 

 Kroman Çelik ilk öğretim Okulunun yıl sonu etkinliğinde anne ve babalar 9 aylık bebeklerini yarıştırdılar. 8 bebeğin kıyasıya yarıştığı  yarışmada Osman Temurcin ve Meryem Damla Özer finale kaldılar. Finalde de 9 aylık bebek Osman Temurcin açık ara yarışmayı birinci bitirdi ve yarışmanın galibi geldi. Okul müdürü Zihni Aydın 1’nci ve ikinci gelen bebeklere çocuk bezi hediye etti. Okul velileri arasında düzenlenen yemek yarışmasında da Hatice Eraslan isimli velide Kandıra yöresine ait kaymaklı cevizli el açımı hamur makarnasıyla birinci geldi ve 6 kişilik yemek takımının sahibi oldu.