Hepsi birinci!

  • 2014-05-26 06:30:35 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Hepsi birinci!

Darıca Belediyesi Engelliler Merkezi ve Darıca Bir Umut Engelliler Derneği’nin birlikte organize ettiği Engelliler Yemek Yarışması Darıca’da yapıldı. Dudayev Parkında yapılan 20 yarışmacının katıldığı yarışma da jüri üyeleri tüm yarışmacıları birinci ilan etti.

Darıca Belediyesi Engelliler Merkezi ve Darıca Bir Umut Engelliler Derneği’nin organize ettiği Engelliler Arası Yemek Yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu’nunda destek verdiği arışmaya aralarında erkek yarışmacılarının da yer aldığı 20 engelli vatandaş yarıştı. Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak. Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ve kalabalık davetli topluluğunun izlediği yarışmada,  10 kişilik jüri engellilerin yapmış oldukları, yemek, tatlı ve makarna ile meyva düzenlemelerinin tadına baktı. Tad, görünüş, işçilik, kompozizyon, sunum ve hijyen kategorilerini dikkate alan jüri üyeleri derecelendirmede bir hayli zorlandılar. 20 yarışmacının yemeklerini değerlendiren jüri üyeleri almış oldukları ortak karar sonucu yemeklerinin biribirinden güzel oldukları ve tadları ayırt edemediklerinden dolayı tüm yarışmacıları birinci ilan ettiler. Yarışmacılara katılım sertifakası ve madalyaları, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak,  Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu Başkanı Yalçın Manav, Darıca Bir Umut Engelliler Derneği Başkanı Melek Arıkan tarafından verildi.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak,  engellilerin güzel yemeklerini tadma fırsatı bulduklarını belirterek ‘’engelli kardeşlerimizin yaşamın içinde yer almasını görmekten çok mutlu olduk. Belediye olarak engellilere desteğimiz bundan sonrada devam edecek. Hepsinin gönüllerine ve ellerine sağlık.’’ Şeklinde konuştu.

 

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu Başkanı Yalçın Manav’da bu tür organizasyolara yurt içinde katılım göstardiklerini ve ödüllendirdiklerini ifade ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.