El emekleri göz nurları sergilendi

  • 2014-05-20 05:22:52 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
El emekleri göz nurları sergilendi

GESMEK Barış Mahallesi kurs merkezinde yılsonu sergisi heyecanı yaşandı. Serginin açılışında kurdeleyi kursiyerlerle birlikte kesen Başkan Köşker,  “Gebze’mizin eğitim alanında yüzünü ağrıtan GESMEK ailesiyle gurur duyuyoruz” dedi

 

 SERTİFİKALARI VERİLDİ

Gebze Belediyesi Güzel Sanatlar ve Meslek Edindirme Kursları GESMEK’te yılsonu sergileri devam ediyor. Mahallelerde bulunan kurs merkezlerinde 1 yıl boyunca eğitim gören kursiyerlerin hünerli ellerinden çıkan ürünlerin yer aldığı sergi açılışları Barış Mahallesi kurs merkeziyle sürdü. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ev sahipliğinde düzenlene sergi açılışı ve sertifika törenine eşi Ragibe Köşker’in yanı sıra AK Parti Gebze İlçe Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Aydın, belediye başkan yardımcısı Engin Güzel, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve kursiyerlerin aileleri katıldı.

HÜNER VE BECERİ DEMEK

Kadın üst giysileri dikimi, iğne oyası, el nakışı branşlarında eğitim gören kursiyerlere sertifikalarının da takdim edildiği serginin açılışında kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, “GESMEK demek hüner demek, beceri demek, bilgi demek, her yıl biraz daha büyüyen bir aile demek. Gebze’mizin eğitim alanında yüzünü ağrıtan GESMEK ailesiyle gurur duyuyoruz. GESMEK ailesine katılan siz değerli kursiyerlerimizi başarılarından ötürü kutlarım.

BARIŞ’A BİLİM SANAT MERKEZİ

Kursiyerlerimizin eğitimi ve hüner kazanmalarında önemli bir yere sahip olan değerli hocalarımıza da teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim” dedi. Başkan Köşker ayrıca Barış Parkı içerisine yapılacak olan bilim sanat merkezinde GESMEK kursları için ayrı bir bölüm tesis edileceğinin müjdesini de verdi. Başkan Köşker’in konuşmasının ardından kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. Sertifika töreninin ardından serginin açılış kurdelesini protokol üyeleri birlikte kesti.

 

https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif