Büyük nezaketsizlik..!

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Büyük nezaketsizlik..!

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Gebze’deki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katılmayan Gebze Kaymakamı ve Gebze Belediye Başkanı’nı eleştirerek, “Bunun adı nezaketsizliktir” dedi.

Gebze Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlamaların ardından basın mensuplarının Kaymakam ve belediye başkanının kutlamalara katılmamasıyla ilgili sorularını yanıtlayan Milletvekili Kaplan, “Cumhuriyetin değerlerini gelecek nesillere aktarmak bizim görevimiz. Kaymakam ve belediye başkanı katılmadığında vatandaş da gelmemeye başlar. Bugün de öğrencilerin dışında katılımın olmadığını gördük.  Sanki Cumhuriyetin değerleri sistemli olarak unutturulmaya çalışılıyor. Milli birlik ve beraberliğin simgesi olan bu bayram kutlamalarına katılmamak nezaketsizliktir. Bu millet günü geldiğinde bunlara tokatı vuracaktır” dedi.

Kutlamalara Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan ve Gebze belediye başkanı Adnan Köşker katılmazken, Gebze İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mücahit Sak, protokol mensupları, AKP Gebze ilçe başkanı Cemalettin Kaflı, CHP Gebze ilçe başkanı Sedat Tatar, MHP Gebze ilçe başkanı Ferit Taşdemir, AKP belediye meclis üyeleri Tuba Şensoy ve Burak Sarı, CHP belediye meclis üyeleri Dilek Tan, Salih Işık, Yılmaz Bulut, Eşref Emin Güzey, Nursel Coşkun, Serkan Davutoğlu katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından Atatürk ve silah arkadaşları ile Soma’daki maden kazasında yaşamını yitirenler anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra ise tören sona erdi.

 

CHP ayrıca kutlama yaptı

 

 

Törenin ardından, CHP Gebze ilçe örgütü ayrı bir kutlama etkinliği daha gerçekleştirdi. Buradaki etkinliğe de CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, ilçe başkanı, yöneticileri, meclis üyeleri ve partililer katıldı. Milletvekili Kaplan ile ilçe başkanı Tatar Atatürk Anıtına çelenk koydu, daha sonra istiklal Marşı ve saygı duruşunda bulunuldu. CHP Gebze Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.