Sendikalar gücünü göstermeli

  • 2014-05-18 10:14:22 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Sendikalar gücünü göstermeli

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Çelik-İş sendikası Gebze şubesinin 10’uncu olağan genel kuruluna katıldı. Kaplan, burada yaptığı konuşmada sendikalara, ‘gücünüzü gösterin’ dedi.

Sendikaların bu süreçte özeleştiri yapmaları gerektiğini vurgulayan Milletvekili Kaplan, “Soma’da vahim bir facia meydana geliyor, 301 canımız yaşamını yitiriyor, ben beklerdim ki işçi sınıfı bir ses ile herkesin ders çıkaracağı bir uyarıda bulunsun. Böyle bir iş cinayeti sonrası işçiler bir gün iş bırakıp hayatı felç edip, işçinin gücünü herkese göstermeliydi” diye konuştu.

1 Mayıs işçi bayramı kutlamalarında da bölünmüşlük olduğunu vurgulayan Kaplan, “Her sendika farklı yerlerde ve bölünerek kutlamaya çalıştı. Sendika yetkilileri bir araya gelip bu bölünmüşlüğü ortadan kaldırmalı, güç birliği oluşturmalıdır” dedi.

 

Şerafettin Koç tek aday

 

 

Çelik-İş Sendikası Gebze Şubesi’nin 10’uncu olağan genel kongresi Gebze Öğretmenevi’nde yapılıyor. Şerafettin Koç’un tek aday olduğu kongrede 108 delege oy kullanacak. Kongreye Çelik-İş sendikası Genel başkanı Cengiz Gül’ün yanı sıra sendikanın üst düzey yöneticileri, Kristal-İş Sendikası Gebze şube başkanı Orhan Koç, Petrol-İş Sendikası Gebze Şube başkanı Süleyman Akyüz, Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris Ersoy, Emekliler Dernek başkanı Ali Tunç da katıldı.