Kocaeli Büyükşehir, ihalede geri adım attı

  • 2014-05-15 04:07:52 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Kocaeli Büyükşehir, ihalede geri adım attı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından, Belde A.Ş.’ye tahsis edilen ve Parksan firmasının uyguladığı parkomat uygulamasının yeni dönemde devam etmeyeceği ağırlık kazanıyor.

Kocaeli’nde özellikle Gebze’de ağırlıklı olan, İzmit ve Kandıra’da da bazı cadde ve sokaklarda uygulanan parkomat uygulaması ile ilgili olarak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bugün sona eren ihalenin yenilenmesini görüştü.

CHP grubu, parkomat uygulamasının devam etmemesi yönünde şerh muhalefeti koydu ve gerekçe olarak da, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın açmış olduğu davayı gösterdi.

 Haydar Akar’ın Kocaeli’ndeki caddeler üzerinde yer alan otopark alanlarının kaldırılması istemiyle Kocaeli 1. İdare mahkemesinde açılan dava dosyasına ilişkin bir karar verilmemişken ihale kararının hukuken doğru olmadığı vurgulandı.

Yapılan oylamada CHP grubuyla birlikte birçok AKP’li meclis üyesi de aleyhte oy kullanınca, ihale kararı alınamadı.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da Parksan firmasına yönelik eleştirileri kabul ettiği ve ihale sona erdiğinde yenilenmeyeceğini söylediği belirtildi.