Darıca meclisi yine hararetlendi

  • 2014-05-08 04:26:51 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca meclisi yine hararetlendi

Darıca Belediye Meclisi geçmiş dönemde olduğu gibi yeni dönemde de hararetli tartışmalara sahne oluyor.  Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ile muhalefet meclis üyeleri arasında yine sert tartışmalar yaşandı. Önümüzdeki meclis toplantıları yine renkli görüntüler yaşanacağının sinyallerinin verildiği meclis toplantısında Başkan Karabac muhalefet meclis üyelerine ‘aldığın oy kadar konuşun’ imasında bulundu.

Darıca Belediyesi Mayıs ayı ikinci birleşimi meclis toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında birinci birleşim meclis toplantısına ait tutanak özetleri okunup oy çokluğu ile kabul edildi. Daha sonra plan ve bütçe komisyon raporları görüşüldü. Görüşmelerde temsil tören ağırlama giderleri  ise tartışamaya neden oldu.  

4 milyon 600 bin TL’lik gider tutarı CHP’li meclis üyelerinin eleştirisine neden oldu. CHP grup sözcüsü Şinasi Serdar belediye tarafından talep edilen ek ödeneğin afaki artırımlar yaratacağını belirterek, bu harcamaların nereye yapılacağını sordu. Serdar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 6 milyon 600 bin TL gider tutarına karşılık Darca’nın 4 milyon 600 bin TL olmasını eleştirdi.

Karabacak ’ise bunların yemek içecek ve  çaya, sodaya değil, içinde halk yararına yapılan etkinliklerinde yer aldığı 60 maddelik bir kalemi içerdiğini söyleyerek ‘’ kamuoyunu yanıltmayın.’’  dedi. Daha sonra mecliste Ek Ödenek tartışması yaşandı.  Şinasi Serdar, 24 milyon 820 bin TL’lik ek ödeneğe tepki göstererek bunun afaki arttırımlar olduğunu ileri sürerek, ‘’Darıcalı toprak yolda yürüken saat kuleleri yapmaya ne gerek var.’’ Şeklinde konuşmasına sinirlenen Başkan Şükrü Karabacak; ‘’biz bunun hesabını ancak millete veririz. ’’ Şeklinde konuşmasına sinirlenen Başkan Şükrü Karabacak; ‘’biz bunun hesabını ancak millete veririz. % 51’e karşılık % 22’yi hatırlatırım.’’ Şeklinde cevap verdi.

Tartışmaların ardından 24 Milyon 820TL’lik ek gider bütçesi CHP grubunun red oylarına karşın AKP grubun oy çokluğu ile kabul edildi. Bir sonraki meclis 2 Haziran Pazartesi 15: 30’da yapılacak.