Beylikbağı'ndan CHP'ye ilginç ziyaret

  • 2014-05-08 04:10:27 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Beylikbağı'ndan CHP'ye ilginç ziyaret

7 mahalleden oluşan Beylikbağı, Adem Yavuz, Cumhuriyet, Hürriyet, Mimar Sinan, Ulus ve Yavuz Selim mahalle muhtarları ile esnaflar CHP Gebze ilçe örgütünü ziyaret ederek bazı taleplerde bulundular.

Banka şubesi kurulması için oluşturulan platformun sözcüleri, bu konuda destek istediler. CHP ilçe örgütünde yapılan toplantıya CHP Parti Meclis Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, CHP Gebze ilçe başkanı Sedat Tatar, Gebze belediye meclis üyesi Serkan Davutoğlu, ilçe yöneticileri Hikmet Koçoğlu ve Serdar Tüze, Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan da katıldı.

Beylikbağı bölgesindeki 7 mahalleden oluşan platform sözcüleri, özellikle banka şubesi ihtiyacını dile getirerek, “Beylikbağı bölgesi 140 bin nüfusa sahip bir bölge. Çayırova’dan daha çok nüfus ve esnaf olmasına rağmen ne yazık ki bir banka şubesi bile bulunmamakta. Oysa Çayırova’da 10 banka şubesi var. Bu bölgeye de kurulmalıdır” diye konuştular.

Platform sözcülerinin taleplerini dinleyen Hurşit Güneş de, bu konuyla ilgili daha öncesinden İş bankası ile görüşmelerde bulunduğunu belirterek, “Bu konuda çalışma yapıyorlar. Ancak İş Bankası olmasa da başka bankalarla görüşüp bu sorununuzu çözmeye çalışacağım” dedi.

CHP Gebze ilçe başkanı Sedat Tatar da, parti olarak Gebze halkının sorunlarının takipçisi olduklarını ve çözüm noktasında ellerinden gelen çalışmayı yapacaklarını kaydederek, partiyi ziyaret eden platform sözcülerine teşekkür etti.

 

Parti yöneticileriyle hatıra fotoğrafı da çektiren platform sözcüleri ayrıca Hurşit Güneş ve Sedat Tatar’a lokum ikram ettiler.