Yeniçarşı esnafı rahatsız oluyormuş!

  • 2014-05-03 01:04:01 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yeniçarşı esnafı rahatsız oluyormuş!

Gebze Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik şubesi ekiplerinin, bazı caddelerde araçların trafiği aksatmamasına rağmen, trafik cezası uygulamaları şikayetlere neden oluyor. Önceki gün bizzat emniyet müdürünün talimatıyla Gebze Yeniçarşı’da uygulanan trafik cezası uygulaması sürücülerin tepkisini çekti. 4 şeritli caddede, en sağ şeritte Parksan uygulaması, 2 şeritte de trafik akışı sağlanırken, en sol şeritte trafiği aksatmayan araçlara dün uygulanan trafik cezasına sürücüler anlam veremedi. Otoparkçıların bile zaman zaman sürücülerden park ücreti aldıkları en sol şeritte ‘yasak’ levhası olmasına rağmen, otoparkta yer olmayınca araçlar mecburi park olarak bu alanı kullanıyorlardı. Dün bizzat emniyet müdürünün talimatıyla ceza uygulaması yapılırken, telefonla görüşünü aldığımız Gebze Emniyet müdürü Güner Yılmaz, Yeniçarşı’daki esnafın şikayetleri doğrultusunda ceza uygulaması yaptıklarını söyledi. Oysa bugün aynı caddede yine araç parkı olarak kullanılıyor ve ceza uygulaması yapılmıyor.

Sürücüler, “Eğer bu caddede park yasağı varsa neden sadece dün uygulandı?” derken, bazı

Sürücüler de, trafik sorunlarının sadece ceza ile çözülmeye çalışılmasının haksızlık olduğunu belirtiyorlar.

 

Son dönemde şehir merkezinde artan trafik sorunlarının sadece araç sürücülerine ceza kesilmeye çalışılarak çözülmeye çalışılması sürücüleri bunaltmaya başladı. Şehir merkezinde özellikle otopark sorununun bir türlü çözülememesi araç sürücülerini zor durumda bırakıyor. Cadde ve yol kenarlarının bir bölümünün otopark işletmecilerine verilmesine rağmen otopark ihtiyacının karşılanamaması, araç sürücülerini cadde ve sokak kenarlarına park etmeye zorluyor. Ancak araç sürücüleri bu kez de trafik cezası şokuyla karşılaşıyorlar.

 

Trafik çözüm bekliyor

 

Araç sürücülerinin bir başka rahatsızlık duydukları konu da araçlarının çekilmesi. İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine rağmen trafik ekipleri tarafından araçların çekilerek anlaşmalı otoparka çekilmesi araç sürücülerini çok zor durumda bırakıyor.

 

Araç sürücüleri, hem otopark ücreti  hem de trafik cezası ödemek durumunda kalıyorlar. Bu konuda şikayetlerini ileten araç sürücüleri, “Yolu kapatan ve trafiği olumsuz etkileyen araçlar çekilmeli ancak zaten park sorunu had safhada. Mecburen yol kenarına park eden araçların çekilmesi haksızlık” diyerek sitemde bulunuyorlar.