Resmi tatil ama park ücreti alıyorlar!

  • 2014-05-01 12:18:58 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Resmi tatil ama park ücreti alıyorlar!

Gebze’de parkomat uygulaması yapan görevlilerin, resmi tatil günü park ücreti alınmaması gerekirken, sürücülere park ücreti fişi kesmesi ve tahsilat yapması parkomat uygulamasının içeriğini gündeme getirdi.

Bugün 1 Mayıs resmi tatil günü olmasına rağmen Gebze’de parkomat uygulaması yapılması, parkomat uygulamasının yeterince denetlenmediği gerçeğini de gözler önüne serdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından, Belde A.Ş.’ye tahsis edilen parkomat uygulaması dönem dönem sürücülerle parkomat görevlileri arasındaki tartışmalarla gündeme gelirken, bu kez de resmi tatil günlerinde park ücreti alınmasıyla gündeme geldi. Parkomatlı otopark yerlerinin Belde A.Ş.’ye kiralanmasıyla ilgili sözleşmede, resmi ve bayram tatillerinde parkomat uygulamasının olmaması gerekirken, parkomat görevlilerinin araçlara tahsilat fişi keserek ödeme almaları sürücülerin de şikayetine neden oldu. Araç sürücüleri, parkomat uygulamasını kimin denetlediğini bilmediklerini belirterek, bu konuyla ilgili açıklama istediler.