Öğrencilerin hayali, Kartal Belediyesi'nde sergiye dönüştü

  • 2014-04-30 02:28:49 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Öğrencilerin hayali, Kartal Belediyesi'nde sergiye dönüştü

Kartal Belediyesi Kreşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan el işleri ve resimlerden oluşan karma sergi Kartal Belediyesi’nin yeni hizmet binasında sergilenmeye başladı.

Kartal Belediyesi’ne ait 11 kreşte eğitim ve öğrenim gören çocukların yapmış olduğu el işi ve resimlerden oluşan eserler, Kartal Belediyesi Yeni Hizmet Binası Sergi Salonunda sergilendi. Minik eller tarafından yapılan eserler büyük beğeni topladı.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Fügen Mavi, Kartal Belediyesi Kreşler Müdür N. Enif Yavuz Dipşar ve kreş öğretmenlerinin de katıldığı açılışta veliler çocuklar tarafından yapılan eserleri büyük bir dikkatle incelediler. Kartal’da 5 yıl boyunca çocuklara ve eğitime verdiği desteğin önemini her fırsatta dile getiren, “Her mahalleye bir kreş” sloganı ile ilçede kreş sayısını artıran Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, kişisel gelişimin tamamlayıcısı olan kreşlerde çocukların el becerileri, yetenekleri ve hayal güçlerinin ortaya çıkarılması yönünde etkinliklere yer verilmesinden duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

 

Farklı materyaller kullanılarak oluşturulmuş tablolar, resimler ve süs eşyalarından oluşan sergi 1 Mayıs’a kadar Kartal Belediyesi yeni hizmet binasında gezilebilecek.