Çamlık'taki ağaçları kesmeyin!

  • 2014-04-23 07:30:36 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Çamlık'taki ağaçları kesmeyin!

Gebze Çamlık Parkı’ndaki bazı ağaçların kesilmesi gündemdeki yerini korurken, konu ile ilgili Gebze Mimarlar Odası adına Özhan Aşkın Öztürk bir açıklama yaptı. Öztürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Gebze Mimarlar Odası olarak konu ile ilgili edindiğimiz bilgilere göre şu anda iki ağaç kesilmiş ve 20 ağacın daha kesilmesi yönünde karar alınmıştır. Gebze Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kurumuş ağaç olarak nitelendirilen bu ağaçların kurumamış olduğu gözle dahi görülmektedir. Üstelik Gebze Çamlık Parkı’ndaki ağaçların kesilerek buraya yeni bir hizmet binası yapılacağı yönündeki vahim iddialar hem bizleri hem de kamuoyunu oldukça rahatsız etmektedir. Gebze Kent Meydanı’nda bu denli yoğun betonlaşma varken halkın nefes alabileceği nadir gölgelik alan olan Gebze Çamlık Parkı’na adını veren çam ağaçlarının kesilmek istenmesi son derece yanlış bir tutumdur.

Gebze Mimarlar Odası olarak Gebze Belediyesi yetkililerini bu konuda duyarlı olmaya davet ediyor; Gebze Çamlık Parkı’na adını veren çam ağaçlarının kesiminin bir an önce durdurulması yönünde gerekli işlemleri yapmalarını talep ediyoruz.

Biz Gebze’nin Mimarları olarak çevre bilincine sahip çıkacağımızı, bölgemiz ile ilgili konularda her zaman duyarlı olacağımızı ve halkımız ile birlikte hareket edeceğimizi bu vesile ile bir kez daha kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.”