Nihat Hatipoğlu Peygamber efendimizi anlattı

  • 2014-04-18 10:42:22 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Nihat Hatipoğlu Peygamber efendimizi anlattı

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri çerçevesinde Darıca’da konferans veren ünlü ilahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu hayranlarının akınına uğradı.Darıca Belediyesi ile Darıca Müftülüğü’nün ortaklaşa organize ettiği etkinlik çerçevesinde Darıca Belediyesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen programda ilk olarak bir selamlama konuşması yapan Darıca müftüsü Remzi Pehlivan,Darıca Müftülüğü olarak Peygamber efendimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) i en iyi şekilde anlatmak için hafta boyunca değişik etkinlikler düzenlediklerini ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise ,”bugün, Hazreti Peygamberimizin alemlere rahmet olarak dünyamızı şereflendirdiği, insanlığı hakikatin ışığı ile aydınlattığı bir doğuşun yıldönümünü kutluyoruz.” diyerek başladığı konuşmasında Peygamber Efendimiz’in örnek bir insan olarak yaşadığını ve bizlere örnek bir hayat sunduğunu söyleyerek konuşmasına devam etti.

            SAMİMİYET DİNİMİZİN ÖZÜNÜ TEŞKİL EDER

Başkan Karabacak, “Bu yıl ki Kutlu Doğum Etkinlikleri kapsamında , “samimiyet” konusu işlenmektedir. Bütün ibadetlerin her türlü riya, gösteriş ve çıkardan uzak olarak sadece Allah rızası için yapılması anlamına gelen ihlas ve samimiyet dinimizin özünü teşkil etmektedir. Samimiyet, inanç ve ibadetlerimizde olduğu kadar, insanlarla olan ilişkilerimizde de son derece önemlidir. Müslümanın Müslümana karşı samimi, içten ve gönülden davranması güçlü bir toplum oluşturmanın en önemli unsurlarındandır. Aile ve akraba ortamında, komşuluk ve arkadaşlık ilişkilerinde, iş ve ticaret hayatında kısacası hayatın her alanında insanlara karşı samimi davranmak ahlaki bir erdemdir. Bu erdemi kazanmanın en kısa yolu da her işte Allah rızasını ön plânda tutmaktır. Bu vesileyle Kutlu Doğum , ülkemizin, İslâm aleminin ve bütün insanlığın hayrına vesile olsun diyor, bu anlamlı gecede bizlere yalnız bırakmayan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum .” diyerek konuşmasını tamamladı.

Program kapsamında Hz. Peygamber’in hayatını anlatan Prof. Dr Nihat Hatipoğlu ise programa yoğun ilgi gösteren Darıcalılara teşekkür ederken “Burada gördüğümüz coşku yüreklerimizdeki Peygamber sevgisinin coşkusudur.”dedi. Hz.Peygamber’in hayatını verdiği örneklerle anlatan Hatipoğlu” O’nu sevmemek, O’na hayran olmamak mümkün mü, Rabbimizin dünyaya en büyük hediyesi Hz. Muhammed’tir.Ne mutlu bizlere ki O’nun ümmeti olarak dünyaya şereflendirildik. “ derken konferansın sonunda bütün salondakiler topluca dua ettiler.

 

Hatipoğlu “programı düzenleyen Başkanımıza ve diğer yetkililere teşekkür ediyorum, Kutlu Doğum’un tüm insanlığa ve İslam Âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”diyerek programı sonlandırırken Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, program sonunda Hatipoğlu’na çiçek takdim etti.