Gebze meclisinde komisyonlar belli oldu

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze meclisinde komisyonlar belli oldu

Gebze Belediyesi ilk meclis toplantısını Adnan Köşker başkanlığında gerçekleştirdi. Yapılan meclis toplantıyla yeni meclis üyeleri vitrine çıkmış oldu.  İlk meclis toplantısında söz alan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker amaçlarının Gebze’ye hizmet etmek olduğunu belirtti.

Gebze Belediyesi yenilenen meclis kadrosuyla ilk toplantısını gerçekleştirdi. Adnan Köşker başkanlığında yapılan meclis toplantısında yeni meclis kadrosu da vitrine çıkmış oldu.  Yeni dönemin ilk meclis toplantısında katip üyeliklerini en genç meclis üyesi sıfatıyla Gökhan Abanoz ve Dilek Tan yaptı. Gündemin ilk maddesi ise meclis başkanvekilliği seçimi oldu.  Gerçekleşen seçimle meclis birinci başkanvekilliği görevine Hüseyin Yılmaz, İkinci Başkanvekilliği görevine ise Oya Tuncel seçildi.

MECLİS ASİL KATİPLERİ BELLİ OLDU

Meclis Asil katipliği için 2 yıl süreyle Nilay Ayran ve Kerim Büyükgöz seçildi. Burak Sarı ve Gökhan Abanoz ise yedek üye seçildi. Encümen üyeliğine Hüseyin Yılmaz, Celal Çelikbilek ve Ali Haydar Muratoğlu seçildi. Plan ve Bütçe komisyonuna Kadir Gürkan, Gökhan Abanoz, Şamil Yalçın, İsmet Özgenç ve Serkan Davutoğlu seçilirken, İmar Komisyonuna Bahtiyar Öztürk, Sezer Ünlütürk, Sadık Güvenç, Nazmiye Höbek ve Mehmet Emin Güzey seçildi. Hukuk Dilekçe Komisyonuna Seda Kardaşlar Çelik, Metin Aksu, Cesur Kurtgöz, Gülcan Külahlı, Salih Işık seçildi. Çevre Komisyonuna Ayhan Özek, Kerim Büyükgöz, Mehmet Tüyyüz, Mustafa Ok, Murat Erdoğan; Kadın-Erkek fırsat eşitliği Komisyonuna Mehtap Yılmazel, Oya Tuncel, Nursel Coşkun ve Fahrettin Bostan, Musa Çınar seçildi.

YAŞANABİLİR BİR KENT İSTİYORUZ

Seçimlerin ardından 2013 yılı Faaliyet raporu oylanarak kabul edilirken, Başkan Adnan Köşker yaptığı değerlendirmede, “Bugüne kadar şeffaf olmayı kendimize şiar edindik. Komisyonlardaki arkadaşlarımızdan ve benden bilgi alabilirsiniz. Herkesin Belediye başkanıyız. Bu nedenle bize bilgi için başvurabilirsiniz. Bilmediğimiz konularda da sizlere araştırıp daha sonra bilgi veririz. Hiçbir zaman siyaset yapmayalım. Siyaset kimseye ve meclise bir şey kazandırmaz. Vatandaş tercihini ortaya koydu. Gebze’nin yaşanabilir kent olmasını istiyor, Gebze’nin gelişmesini istiyoruz” dedi.

GEBZE TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLMALI

 

Güzel insanların güzel şehirler kurduğunu belirten Köşker, “Geçmişte emeği geçen tüm meclis üyesi arkadaşlara teşekkür ediyorum. Güzel insanlar güzel şehirler kurar. Eksiklerimiz var ama bunlar hiçbir zaman bitmeyecek. Gebze siyaseti Kocaeli ve Türkiye’ye örnek olmalı. Ben kimse hakkında bu zamana kadar laf söylemedim bazıları söylediler ama kendi kalitelerini gösterdiler. Kişiliklerini gösterdikleri için onlara da teşekkür ediyorum. Gebze’deki değişimde kimin emeği varsa teşekkür ediyoruz. Önerileriniz varsa bize söyleyin. Amaç Gebze’ye hizmet etmek” şeklinde konuştu.