MHP seçime itiraz etti

  • 2014-04-02 11:36:33 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
MHP seçime itiraz etti

30 Mart Yerel seçimlerinin ardından MHP Gebze İlçe Teşkilatı seçimlere itiraz etti. Seçimlere usulsüzlük karıştığı gerekçesiyle ilçe seçim kuruluna itiraz dilekçesi veren ilçe teşkilatı ilçe seçim kuruluna ulaşan seçim sonuç tutanağı fotokopilerinin kendilerine verilmesini talep etti.

 

MHP Gebze İlçe Teşkilatı seçmen sandık tutanağında değişiklik yapıldığı, tutanaklar tutulmadan oyların teslim edildiği gerekçesiyle dün İlçe Seçim Kuruluna giderek itiraz dilekçesi verdi. MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir ve MHP Gebze İlçe Sekreteri Ekrem Yılmaz, MHP İlçe Teşkilat Sorumlusu Mehmet Baba ile MHP Gebze Belediyesi Meclis Üyesi adayı Ramazan Doğan hep birlikte sabah saatlerinde İlçe Seçim Kuruluna giderek seçime itiraz dilekçelerini sundu.

 

Yaptıkları itiraz sonrası gazetemize açıklamalarda bulunan MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, seçimde sandık başlarında bulunan MHP’lilerin ilçe teşkilatına getirdikleri tutanakların rakamlarının birbirini tutmadığını belirterek, “ Arkadaşların bizlere getirmiş olduğu ıslak imzalı tutanaklardaki yazılımların birbirini tutmadığını fark ettik. Bunun üzerine tutanaklarda yaptığımız araştırmalarda çok ciddi anlamda tutanakların üzerinde karamaların yapıldığını tespit ettik. Ayrıca fotokopiler ile bu işin yapıldığı ve rakamlar üzerinde oynandığı açıkça görünüyor. 400’ e yakın sandıkta usulsüzlüklerin olduğunu tespit ettik. Bunların hepsi ile ilgili belgelerde bizde mevcut. MHP olarak bizde seçim kurulana gelerek itiraz dilekçemizi verdik. Yaptığımız itiraz seçimlerin sonucu değiştirmeyebilir. Fakat bizim amacımız emek hırsızlığının ve her oyun yerine gitmesini sağlamak. Biz bu sandıkların tekrar elden geçirilerek adalet bir şekilde kamuoyuna yansıtılmasını istiyoruz” dedi.

 

OY TUTANAKLARINDA TAHRİBAT YAPILDI

 

MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir ve MHP Gebze İlçe Sekreteri Ekrem Yılmaz imzalı itiraz dilekçesi 18 maddeden oluşup, dilekçede sandık başkanlarının oy tutanaklarının büyük çoğunluğu üzerinde tahribat ve değişiklik yapılması, tutanaklar tutulmadan ilçe seçim kuruluna oyların teslimi ve tutanaksız bu oyların tutanaklarının sandık başında değil oy toplama merkezinde tutulması, tutanakta yazılı bilgilerin birbirini teyit eder mahiyette olmaması, fotokopi oy tutanakları ile SEÇSİS sistemine veri girişi yapılması, renkli fotokopi çekilmek suretiyle oy tutanaklarının asıllarının teslim edilmeden fotokopi suretlerinin ilçe seçim kuruluna teslim edilmesi ve mühürsüz oy torbasının teslim edilmiş olması gibi birçok konuya değinildi.