CHP'den Köşker'e: Hesap ver

  • 2014-03-27 11:47:03 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'den Köşker'e: Hesap ver

 

CHP Kocaeli Büyükşehir belediye başkan adayı Tahsin Tarhan, Gebze adayı Yakup Yılmaz ve ilçe Başkanı Sedat Tatar, düzenledikleri basın toplantısında, AKP’li Gebze belediye başkanı Adnan Köşker’i eleştirdi.

 

Köşker’in belediye başkanı olmadan önce 2 bin 800 metrekarelik işyerinin, başkan olduktan sonra 10 misli büyüdüğü vurgulanarak, “Şehri yönetecek olanların önce halka hesap vermesi gerekir. Köşker’in fabrikasının vergi matrahında da yüzde 1.000’lik artışlar var. Köşker çıkıp bunu kamuoyuna açıklamalıdır” denildi.

 

 

 

Tarhan:”Böyle bir seçime girdiğim için utanıyorum”

 

 

 

CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan, AKP’nin yüzde 10 oy bile alsa, bunun Türkiye’nin ayıbı olacağını belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti hiç bu kadar kötü duruma düşmedi. Gebze’de AKP adayı açıklandıktan sonra 15 aday adayı genel merkeze, ‘bizim aday hırsız’ diye mektup yazıyorlar.  Türkiye’de son dönemde yaşananları da görüyorsunuz. İranlı bir adam, Türkiye’nin 4 bakanını satın alıyor. Bu seçim, yolsuzlukların oylanacağı bir seçim, böyle bir seçime girmekten utanıyorum. Annem-babam yaşasaydı, aday olmamı istemezdi. Onların bana bıraktığı en büyük servet dürüstlük” dedi.

 

Kocaeli Büyükşehir belediyesini de eleştiren Tarhan, “13 katrilyon borç var ama hizmet yok, proje yok, kamu yatırımı yok. Kulüpler küme düşürülmüş. Sosyal yatırım yok. Kentin değeri kalmamış. Seçim çalışmaları süresince Kocaeli’nin bütün ilçe ve köylerini karış karış gezdim. Karaosmanoğlu’nun daha hiç gitmediği yerler var” dedi.

 

CHP Gebze adayı Yakup Yılmaz da, şehri yönetecek olanların önce halka hesap vermesi gerektiğini ifade etti. CHP Gebze ilçe başkanı Sedat Tatar da, Gebze belediye başkanı Adnan Köşker’in başkan seçildikten sonra ticari yönden çok büyük bir gelişme yaşadığını ve bu konuda kamuoyuna açıklama yapması gerektiğini söyledi.

 

CHP Gebze olarak seçime hazır olduklarını belirten Tatar, “Bütün sandıklarda görevlilerimiz, müşahitlerimiz, ilçe yöneticilerimiz ve meclis üyesi adaylarımızla görev yapacağız. Şu anda rakibimizden 2 adım öndeyiz ve 30 Mart seçimlerinde iktidar değişikliği olacak” şeklinde konuştu. Antik Cafe’deki toplantıya meclis üyesi adayı Salih Işık ve Nurhan Banu Üner  ile Yakup Yılmaz’ın eşi ve oğlu da katıldı.