Milletvekili Kaplan'dan Feniş işçileri için formül

  • 2014-03-19 03:11:26 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Milletvekili Kaplan'dan Feniş işçileri için formül

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde faaliyet gösteren Feniş Alüminyum A.Ş.’de üretimin durmasıyla mağdur olan yüzlerce Feniş işçisinin mağduriyetinin, İşsizlik Fonu ile giderilebileceğini söyledi.

195 gündür mağduriyetlerinin giderilmesi için mücadele eden Feniş işçileri, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi önünde bir basın açıklaması yaptılar. Aralarında CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ve Haydar Akar’ın da bulunduğu çok sayıda milletvekilinin de destek verdiği basın açıklamasında, Feniş işçileri mağduriyetlerinin giderilmesini istediler.

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan da yaptığı konuşmada, Feniş işçilerinin yanında olduklarını ve haklı mücadelelerini desteklediklerini belirterek, “Eğer hükümet isterse, bu işçilerin mağduriyetini giderebilir. Çalışanların içeride kalan maaş ve tazminat alacakları İşsizlik Fonu’ndan ödenmek suretiyle mağduriyetleri giderilir.  Yüzlerce işçi ve binlerce insanı ilgilendiren bu sorunu hükümet mutlaka çözmelidir. Biz ayrıca bu konuda mecliste bir kanun çalışması yapacağız” şeklinde konuştu.