İşte Başkan Köşker’in projeleri

  • 2014-03-18 06:47:48 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
İşte Başkan Köşker’in projeleri

AK Parti Gebze Belediye Başkan Adayı ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker 2014-2019 Gebze Vizyon Projeleri; düzenlenen tanıtm programı ile tanıttı.

 

Başkan Köşker’in kadınlar, gençler ve engelliler için hazırlanan özel projelerin yanı sıra ulaşım sorunlarını ortadan kaldıracak çalışmalar da projeler arasında yer alıyor

 

Başkan Köşker, “Gebze’de belediyecilikte yeni bir tarih yazmak üzere karşınızdayız. Projelerimiz sanayide dünya şehri olan Gebze’yi, şehircilikte de bir dünya şehri yapacak projelerdir” dedi

 

 

GENİŞ VE COŞKULU KATILIM

AK Parti Gebze Belediye Başkan Adayı ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, ikinci 5 yılda Gebze’ye kazandıracağı projeleri; düzenlenen tanıtım programıyla açıkladı. Gebze Kent Meydanı Kültür Merkezi salonunda yapılan proje tanıtım programına AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, il yöneticileri, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, AK Parti İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, İlçe Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Aydın, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Samet Coşkun, belediye meclis üyesi adayları ve partililer katıldı.

MEŞALELER VE TEZAHÜRATLAR

GKM’yi hınca hınç dolduran Ak Partililerin coşkusunun damgasını vurduğu proje tanıtım programında İl başkanı Civelek, İlçe başkanı Kaflı ve başkan adayı Köşker; meşaleler ve tezahüratlarla karşılandı. Kent meydanı yaktıkları meşalelerle adeta aydınlatan gençlik kolları üyelerini ve partilileri selamlayarak programın yapılacağı salona geçen Başkan Köşker ve beraberindeki heyet salonda da aynı coşkuyla ve tezahüratla karşılandı.

KAFLI: İŞTE GEBZE BU!

Proje tanıtım programında ilk sözü alan AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı salonu dolduran partilerin ve gençlerin coşkusu üzerine, “Gebze’mize 5 yılda önemli hizmetler kazandıran başkanımız Adnan Köşker’e yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ediyorum. Birazdan birlikte dinleyeceğimiz yeni projeleriyle adayımız Adnan Köşker’e halkımızın teveccühünü ve desteğini 30 Mart’ta bir kez daha alarak ‘bi’daha Gebze’ diyeceğiz inşallah. Kentimize yakışan bir seçim zaferiyle hedefimize başkanımızla birlikte ulaşacağız inşallah. Siz değerli teşkilat mensuplarımıza ve başkanımıza başarılar dilerim” dedi.

CİVELEK’TEN KUTLAMA

Kaflı’nın ardından kürsüye çıkan AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek yaptığı selamlama konuşmasında, “Gebze’mizde bizleri coşkuyla karşılayan ve adayımız Adnan Köşker’e sahip çıkan siz değerli kardeşlerimizi kutlarım. Gebze’nin farkını bir kez daha ortaya çıkardınız” dedi.  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Mart’ta Kocaeli mitingine tüm partilileri ve vatandaşları, coşkuyu paylaşmak üzere davet eden Civelek, “Milli irademize ve birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize kast etmek isteyenler var. Bunların tüm oyunlarını 30 Mart’ta sandıkta hep birlikte bozacağız inşallah. Sonuçlarını itibarsızlaştırmak isteyenlerin aksine sandıklarımıza sahip çıkarak ikinci bir kurtuluş savaşından el ele gönül gönüle zaferle çıkacağız inşallah. Bu coşku için sizleri bir kez daha kutlarım” ifadelerini kullandı.

SÖZLER SÖZDE KALMADI

Selamlama konuşmalarının ardından AK Parti Gebze Belediye Başkan Adayı Adnan Köşker yeni dönem vizyon projelerinin tanıtımına başladı. Hazırlanan slayt gösterisi öncesi kısa bir konuşma yapan Başkan Köşker, “30 Mart’ta yapılacak yerel seçim öncesi Gebze Belediye Başkanı adayı olarak 2014-2019 Dönemine ilişkin gerçekleştirmiş olduğumuz Proje Tanıtım Toplantımıza hoş geldiniz diyor, katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. 1 Nisan 2009’da göreve başlarken, “Gebze Değişecek, Gebze Gelişecek” dedik. Aradan beş yıl geçti. Verdiğimiz söz sözde kalmadı.

GEBZE ESKİ GEBZE DEĞİL!

Altyapısıyla değişti; üstyapısıyla, mahalleleri, caddeleri ve sokaklarıyla değişti. Kent merkezi değişti, çevresi değişti. Eskihisar’ı değişti, Kirazpınar’ı değişti. Gebze Güzelleşti. Gebze ileriye gitti. Sadece vaad ettiklerimizi değil, seçim beyannamemizde yer almayan pek çok icraatımızla Gebze’de hizmet çıtası, belediyecilik standardı, hızla yukarıya çıktı. Huzurlarınızda 5 yıllık görev süremizde bizlere desteğini esirgemeyen, başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu olmak üzere, Gebze’deki bu büyük başarıda emeği geçen Gebze halkına ve partimizin her kademesinde görev yapan dava arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

YENİ BİR TARİH YAZILACAK

Şimdi artık, 30 Mart seçimleri öncesi yeni bir ruhla, yeni bir heyecanla, yeni bir umut ve hizmet aşkıyla, yepyeni projelerle karşınızdayız. Gebze’de belediyecilikte yeni bir tarih yazmak üzere karşınızdayız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bu projeler Gebze’de hayat standardını, yaşam kalitesini çok daha yukarılara çıkaracak; Sanayide dünya şehri olan Gebze’yi, şehircilikte de bir dünya şehri yapacak projelerdir. “AK Parti için şehir insanın gönlü gibidir. Gönül de adeta şehir gibidir. İyi şehirler inşa edenler, gönüllere girerler; gönülleri fethedenler, güzel şehirler inşa ederler”

GEBZE BÜYÜYECEK

Gebze 2014 Seçim Beyannamemiz ve az sonra açıklayacağımız projeler de, Sayın Başbakanımızın ve AK Partimizin belediyecilik felsefesine uygun olarak hazırlanmış, Gebze’yi 2023 Türkiye hedefleriyle bütünleştirecek projelerdir. Gebzemiz, Kocaelimiz, Türkiyemiz değişmeye, hızla ilerlemeye devam edecek. “İstikrar sürecek, Gebze büyüyecek, istikrar sürecek, Kocaeli büyüyecek, istikrar sürecek, Türkiye büyüyecek” diyor ve projelerimizin tanıtımına başlıyorum” dedi.

YENİ GEBZE PROJELERİ:

AK Parti Gebze Belediye Başkan Adayı ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in ikinci 5 yılda Gebze’ye kazandıracağı projeler: “D-100 Topçular Kavşağı; Anibal Köprülü Kavşağı; Sabiha Gökçen Gebze Metrosu; İzmit Gebze Banliyö Hattı Projesi; Marmaray Gebze Projesi; Marmaray Aktarma Merkezi Projesi; Hafif Raylı Ulaşım Sistemleri Projesi; Hızla Tren Gebze Projesi; D-100 Kavşakları ve Yan Yol Projesi; Tem Otoban Kavşakları ve Yan Yollar Projesi; Katlı Otopark Projeleri (4 adet); Şehirler Arası Otobüs Terminali Projesi; Kirazpınar Toplu Konut Projesi; Beylikdağı Kültür Projesi; Fatih Sultam Mehmet Otağı Tema Parkı Projesi; Uluslar Arası Kongre Merkezi Projesi; Gebze Arena Projesi; Kültür Merkezi Projesi, Gençlik ve Spor Merkezi Projesi; Gençlik Merkezi Projesi; Gençlik Kamp Merkezi Projesi; Olimpik Yüzme Havuzu Projesi; Bilim ve Sanat Merkezleri Projesi (8 adet); Aile Sağlık Merkezi Projesi; Engelli Eğitim Merkezi Projesi; Yaşlılara Konuk Evi Projesi; Kapalı Modern Pazar Yeri Projesi; Olimpik Buz Pisti Projesi; Hükümet Meydanı Projesi; H. Halil Mah. Ziya Fırat Meydan Projesi; Sarı Cami Meydan Projesi; Muallim Köy Sahil Düzenleme Projesi; Macera ve Aksiyon Parkı Projesi; Taşocakları Rekreasyon Projesi; Mesire Alanları Projesi; İtfaiye Merkezi Kompleksi Projesi; Dijital Kent Kütüphanesi Projesi; Modern Mezbahane Projesi; Kuyumcular Çarşısı Projesi”