“Bölünmeyeceğiz- böldürmeyeceğiz”

  • 2014-03-14 01:59:08 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
“Bölünmeyeceğiz- böldürmeyeceğiz”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Gebze'de seçim mitingi düzenledi

Provokasyon uyarısında bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sakın ola ki hiçbir provokasyona prim vermeyin. Çünkü 'Abbas yolcu' provokasyon yapıyor, milleti bölüyor. Asla bölünmeyeceğiz'' dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Gebze'de seçim meydanındaydı.

 

Provokasyon uyarısında bulunan Kılıçdaroğlu "Sakın ola ki hiçbir provokasyona prim vermeyin" dedi.

 

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

 

''Sakın ola ki hiçbir provokasyona prim vermeyin. Çünkü 'Abbas yolcu' provokasyon yapıyor, milleti bölüyor. Asla bölünmeyeceğiz. Beraber olacağız. İster güneyde ister kuzeyde. Bakınız geçen gün gencecik çocuğumuz 269 gün yoğunbakımda kaldıktan sonra hayatını kaybetti. Ertesi gün bazı olaylar oldu.

 

Burak Can, o da hayatını kaybetti. O da bizim evladımız. Önce elektrikler söndürülüyor, ondan sonra provokasyon yapılıyor ve Burak Can hayatını kaybediyor. Buradan açıkça söylüyorum. Bütün Türkiye'ye başınız sağ olsun diyorum. Ölen her çocuk bizim çocuğumuzdur.''

 

‘Hırsızdan Başbakan olmaz’

Kılıçdaroğlu Erdoğan’a sert eleştiriler yönelterek, “Yalancıdan hırsızdan hem yalancı hem hırsızdan başbakan olmaz.”dedi.

Kılıçdaroğlu konuşmasında, “Eğer bunlar montajsa bunlar sahtedir diyorsan gönderirsin bunları Amerika’ya dersin bunları ispat etmek istiyorum raporunuzu verin gönderebildi mi? Hayır. Milletin kafasını karıştırmaya çalışıyor. Devleti soyan başbakan hırsızlık yapan yalan söyleyen başbakan olmaz.  Senin yüreğin varsa İsviçre bankalarına git dilekçeni ver tüm Türkiye hesabının olup olmadığını öğrensin.

YİNE BAŞÇALAN DEDİ

Yalancıdan hırsızdan hem yalancı hem hırsızdan başbakan olmaz. Rabia işaretinin Türkiye’deki anlamı şu Dört bakan bir başçalan.Telekümasyon kayıtlarını açıklamıyor İsviçre Bankalarındaki hesaplarını incelemek için İsviçre’ye başvurmuyor. Bu operasyonlardan önce Rıza Zerrab ile bakanların ilişkisi olduğu açıklandı ir şey yaptı mı hayır. 18 Nisan’dan 17 Aralık’a kadar bir şey yaptı mı hayır. Demek ki dört bakan bir başçalan. Ülkeyi asla bölmeyeceğim herkesin inancı kendinedir herkesin etnik kimliği kendinedir.81 ilde yaşayan yurttaşlarımın tamamının benim başımın üstünde yeri vardır. 81 ilden göç alan bi yer kardeşçe barış içerisinde huzur içerisinde yaşıyor. Türkiye’yi Gebze gibi yapacağım herkes huzur içerisinde yaşayacak.”dedi. Kemal Kılıçdaroğlu’na vatandaşlar ayakkabı kutusu verdiler.