Güldal Mumcu, Basın Müzesi'ni ziyaret edecek

  • 2014-03-12 12:24:31 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Güldal Mumcu, Basın Müzesi'ni ziyaret edecek

TBMM Başkan Vekili ve CHP İzmir Milletvekili Güldal Mumcu, 13 Mart Perşembe günü saat 14.00’de Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi’ni ziyaret edecek.

CHP Kocaeli Milletvekilleri Mehmet Hilal Kaplan, Haydar Akar ve İl Başkanı Yalçın Kuşkan’ın da katılacağı ziyarette, Güldal Mumcu, eşi merhum Uğur Mumcu’nun bir şahsi eşyasını da müzeye bağışlayacak.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu, 16 Ocak 2014 tarihinde hizmete giren Kocaeli Basın Müzesi’nin açılışı için davet ettikleri Güldal Mumcu’dan, bombalı bir saldırı sonucu katledilen Gazeteci-Yazar Uğur Mumcu’nun bir şahsi eşyasını talep etmişti.

Güldal Mumcu da, açılış törenine katılamayacağını ancak daha sonraki bir tarihte Kocaeli Basın Müzesi’ni ziyaret edeceğini belirtmişti.

Güldal Mumcu 13 Mart Perşembe günü, CHP Kocaeli Milletvekilleri Mehmet Hilal Kaplan, Haydar Akar ve İl Başkanı Yalçın Kuşkan ile birlikte Kocaeli Basın Müzesi’ni ziyaret edecek. Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’ya ait bir objeyi de Kocaeli Basın Müzesi’ne bağışlayacak.

 

 

Buradaki programın ardından ise Güldal Mumcu, Mehmet Hilal Kaplan ve Haydar Akar, CHP il Başkanlığı’nda Saat 15.30’da bir basın toplantısı düzenleyecekler. Basın toplantısının ardından ise Güldal Mumcu ve Mehmet Hilal Kaplan, Kocaeli’nin Gölcük ve Karamürsel ilçelerinde toplantılara katılacaklar.