İşte Hamşioğlu’nun Darıca projeleri

  • 2014-03-10 07:36:29 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
İşte Hamşioğlu’nun Darıca projeleri

CHP Darıca belediye Başkan adayı İnşaat mühendisi Cengiz Hamşioğlu, belediye başkanlığını kazanması durumunda gerçekleştirecekleri Darıca projelerini kamuoyu ile paylaştı.

Darıca Kapalı Spor Salonu’nda yapılan proje ve meclis üyeleri tanıtım törenine CHP Parti meclis üyesi ve Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan, Darıca İlçe başkanı Selman Kösali, Kadın Kolları Başkanı Nilgün Kara, Gençlik Kolları Başkanı Hakan Altıparmak ve partililer katıldı.

HAMŞİOĞLU İÇİN DESTEK İSTEDRİLER

Açılış konuşmasını CHP Darıca İlçe başkanı Selman Kösali’nin yaptığı proje tanıtım toplantısında, söz alan CHP Parti meclis üyesi ve Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, genel siyasete değinerek başbakanı ağır bir şekilde eleştirdi.  CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan’da Darıcalılardan Tarhan ve Hamşioğlu için destek istedi.

KOCAELİ MERKEZDEN YÖNETİLİYOR!

Tahsin Tarhan yaptığı konuşmada Kocaeli’nin merkezden yönetildiğine işaret ederek, “Kocaeli yukarıdan yönetiliyor. Belediye Başkanlarının tümü AKP’li. Bakın hiç kimse halkın taleplerine göre çalışma yapmadı. Yukarıdaki onlardan istedi, onlar yaptı. İhaleleri de kendi adamlarına verdiler. Benim Darıcalı olduğumu artık duymayan kalmadı. Darıcalılar Büyükşehir’e bir temsilci gönderiyorlar. “ şeklinde konuştu.  Tarhan’ın konuşmasından sonra Cengiz Hamşioğlu projelerini Darıcalılara anlattı.

Daha sonra Darıca belediye başkan Adayı Cengiz Hamşioğlu projelerini  sundu. İşte Hamşioğlu’nun projelerinden başlıklar…

ÜRET-GETİR-KAZAN

Darıca Belediye Başkanı olduğum zaman, Darıca’da bir alışveriş merkezi inşa edeceğiz. Bu alışveriş merkezinde sadece Darıcalı ev hanımlarının ürettiği ürünler satılacak. Ürünlerin parası da aynı gün ev hanımlarımızın hesaplarına yatacak.

GENÇLER UZMANLAŞACAK

Darıca’da inşa edeceğimiz gençlik merkezinde gençler, bilgisayar ve internet hizmetlerinden ücretsiz faydalanacak

HERKES YÜZME ÖĞRENECEK

Darıclı erkek ve kadınlar için ayrı ayrı kapalı yüzme havuzları inşa edeceğiz. Bu havuzlarda 7’den 77’ye bütün Darıcalılar ücretsiz olarak  yüzme kursu alacak. Denize kıyısı olan Darıcamızda, yüzme bilmeyen kalmayacak.

ENGELLER KALKACAK

Toplu taşıma hizmetlerinden faydalanamayan engelli vatandaşlarımız; Belediyenin servis araçları ile evlerinden alınacak, Kocaeli sınırları içinde istedikleri yere gidebilecek, aynı araçlarla istediği zaman evlerine dönebilecek.

KİMSE AÇ YATMAYACAK

İhtiyaç sahibi Darıcalılara aylık gıda alışverişlerini yapmaları için ihtiyaç kart çıkaracağız. Darıcalılar ihtiyaç kart ile aylık gıda alışverişlerine para ödemeyecek Kimse gece başını yastığa aç koymayacak. Ayrıca İhtiyaç Market açılacak. Bu markette ihtiyacı olana her şey ücretsiz.

DARICA’YA HAMAM

Bütün Darıcalıların kullanabileceği hanımlar ve erkekler için  hamam inşa edeceğiz. İlçe dışından Darıca’ya olan ziyaretleri arttıracağız.Bu durumda esnafımızın da işleri açılacak.

YENİ EVLER YÜKSELECEK

Darıca’da sosyal tesisleriyle yeşil alanlarıyla ve çocuk parklarıyla yeni evler inşa edeceğiz. Darıcalı aileler bu evlere taşınacak; kira ödemek yerine kendi evinin taksidini ödeyerek ,ev sahibi olacak.

ÜNİVERSİTE GELECEK

Başkanlık dönemimizde Darıca , Üniversitesine kavuşacak.Darıca’ya inşa edilecek Fakülte binası ile Darıcamız ilim irfan yuvası olacak.

BARINMA EVLERİ

Bakacak kimsesi olmayan yaşlıların ve kimsesiz kalmış Darıcalıların yatacakları ve bakılacakları bir yer olsun diye barınma evleri inşa edeceğiz.

HANIMLAR LOKALİ

Yapacağımız yeni trafik düzenlemeleri ile Darıcalılar yolda kaybedeceği zamanı, eve erken ulaşarak ailesiyle geçirecek. Trafik çilesi bitecek. Hanımlarımız bu lokallerde spor yapabilecek, misafir kabul günleri organize edebilecek, hanımlara özel sinemada ücretsiz film izleyebilecek.

OKUL-CAMİ-CEMEVİ

Okul ve ibadethanelerimizin bakım onarım ihtiyaçlarını giderecek, Darıca halkının ihtiyacına göre yeni okullar ve ibadethaneler inşa edeceğiz.

ÇOCUKLARA KREŞ

Darıca’nın her mahallesine en az bir tane kreş inşa edeceğiz. Darıcalı her aile çocuğunu kreşe ücretsiz gönderebilecek. Darıcalı hanımlarımızı kadın hastalıkları konusunda bilinçlendirecek; ücretsiz tedavi olabilecekleri ve bilgi alabilecekleri bir kadın sağlık merkezi inşa edeceğiz.

SU SPORLARI MERKEZİ

Belediyemizin Bayramoğlu sahil mahallesinde açacağı su sporları merkezinde gençlerimize kürek,  yelken, sörf, kano gibi su sporları eğitimi vererek , profesyonel sporcular yetiştireceğiz.

MAHALLE BİNALARI

Mahalle hizmet binaları ile Belediye hizmetleri  ayağınıza gelecek. İç bölümde belediye hizmet birimleri, dış bölümde de muhtarlık, dersane, atölyeler, yaşlı evi gibi sosyal tesislerin bulunduğu hizmet binaları, belediye hizmetlerini Darıcalıların ayağına getirecek.

DARICA-TUZLA

Bayramoğlu-Tuzla sahilyolunu hizmete açarak, Darıcamızı doğrudan İstanbul’a bağlayacağız. Bu girişimimiz de doğrudan Darıca ekonomisine yansıyacak. Darıca sahili ile Eskihisar sahilini birleştirerek, hem trafiği azaltacak hem de Darıca sahiline değer kazandıracağız. Yapacağımız yeni trafik düzenlemeleri ile Darıcalılar yolda kaybedeceği zamanı, eve erken ulaşarak ailesiyle geçirecek. Trafik çilesi bitecek.

BAYRAMOĞLU SAHİLİ

Darıcamızın gözbebeği Bayramoğlu’nu bisiklet yolları,spor alanları, sahil düzenlemeleri ile yeniden inşa ederek, bütün ilçelerin kıskanacağı bir cazibe merkezine dönüştüreceğiz.

SPOR SALONLARI

7’ den 77’ye bütün Darıcalıların spor yapıp, sağlıklı kalması için Kazım Karabekir ve Emek mahallelerine iki adet kapalı spor salonu inşa edeceğiz.

DARICA AMFİTİYATROSU

 

Sancaktepe’de inşa edeceğimiz Açıkhava tiyatrosu ile dünyaca ünlü sanatçıları Darıcamızda ağırlayacak, kültürel açıdan büyükşehirlerin gerisinde kalmayacağız.