“Bize oy vermeyenler öbür dünyada hesabını verir”

  • 2014-03-09 07:40:45 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
 “Bize oy vermeyenler öbür dünyada hesabını verir”

CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan Gebze Gümüşhane Şiranlılar Derneği’ni ziyaret etti. Tarhan ziyaretinde AKP’den önde olduklarını söyledi.

CHP Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Adayı Tahsin Tarhan, CHP Gebze Belediye Başkan Adayı Yakup Yılmaz ve CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar Gebze Beylikbağı Mahallesinde bulunan Gebze Gümüşhane Şiranlılar Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Güngör Aydın ve Şiranlılar ziyarete yoğun ilgi gösterdi. CHP’nin Gümüşhaneli olan Belediye Meclis Üyeleri’de ziyarette hemşerilerine tanıtıldı. Yakup Yılmaz konuşmasında, “Beylikbağı oy deposu olarak görülmüş. Ama oyu alan yatırım yapmamış. Beylikbağı’nda sorun var. Hala 21. Asırda bu problemler çözülememiş. Sizin elinizden alınan bölge için, Kentsel Dönüşüm’e ‘hayır’ diyeceğiz. Zaten 20 yıldır iktidarı vermediniz. 20 yıl sonra Beylikbağı’nın kaderini değiştirmek inşallah bize nasip olur. Adnan Köşker geçtiğimiz günlerde, ‘kent meydanını yaptık, gelin görün’ demiş. O meydan tamam da birazda bu Beylikbağı’na bir gel.  Dere ıslah edilememiş, yolları yol, kent meydanıyla övünüyor. Bize fırsat verin, o sorunları birlikte çözelim. İktidara sarı kart yetmez, kırmızı kart gösterin, hep beraber iktidara gelelim” şeklinde konuştu.

KARAOSMANOĞLU’NU TANIYOR MUSUNUZ?

Tahsin Tarhan konuşmasına başlarken konuşmasını dinleyenlere Karaosmanoğlu’nu tanıyıp tanımadıklarını sorarak, “Kocaeli’nin 12 ilçesini geziyoruz. Kocaeli’nde değişim-dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Bizi Kandıra2da, Karamürsel’de fazla tanımıyorlardı. O yüzden oralara fazla zaman ayırdık, sizi biraz ihmal ettik. Şimdi oralarda herkes bizleri tanıyor. Şimdi kendi evimizde size kendimizi, projelerimizi anlatacağım. Burada herkesin sorununu biliyorum. Şimdi bu sorunları çözmek için görev istiyoruz. Bugün benim rakibim İbrahim Karaosmanoğlu. Hanginiz tanıyorsunuz? Hanginiz nerede oturduğunu biliyorsunuz? Yuvacık bölgesinde oturuyor, arada bir arabasıyla burada dolaşıp gidiyor. Büyükşehir’in yetkileri donatıldı. Büyükşehir’in bütçesi bakanlıkların bütçesinden daha çok. Bu yüzden Büyükşehir çok önemli. Eğer biz Büyükşehir’i alırsak, Gebze’nin altyapısı değil, tüm sorunlarını ve konut sorununu gideririz.

ÇAMURLU YOLLARINIZDAN ÇIKTIM

Bu bölgenin işsizlik, konut, altyapı sorunlarını biliyorum. Ben televizyonlara çıktığım zaman söylüyorum, ben Beylikbağı’nın çamurlu yollarından çıktım. Bu yüzden sizin sorunlarınızı biliyorum. Kendimi yetiştirdim. Kocaeli’ni dünya kenti yapacağız diyoruz. Ciddi bir gelenekten geliyoruz. Sefa Sirmen öyle projeler hayata geçirmiş ki, şimdi bu koltuğu devir almaya gidiyoruz. Sadece Belediyecilik dere ıslah etmek yol yapmak değil, önce insan! Ulaşım sorunu yaşıyorsunuz. Hala evlerinize imar iskan alamadınız. İşsizlik sorunu var. Ben bu sorunları çözeceğim. Bütçeniz çok az, hem su parası hem atık su parası çok fazla. İlk işim su ücretlerini düşürmek. Eğer bana yasalar su ücretlerini yüzde 70 düşürmemi istiyorsa düşüreceğim. Çocuklarınızı reklamlara ayrılan paralarla okutacağız. Büyükşehir’de şuan 5 bin işçi çalışıyor, biz 20 bine çıkaracağız. Biz bunu taşeronla değil, belediyenin yan kuruluşlarıyla yapacağız.

BİZE OY VERMEYENLER

ÖBÜR DÜNYADA HESABINI VERİR!

 

Hangi partiden olursa olsun, komşularınıza gidin, Büyükşehir’e aday çıkardınız, bu fırsatı değerlendirin, herkesten oy isteyin. 1 sefer oy verin Büyükşehir’i alalım. Bu oylar partinizin genel başkanlarına gitmiyor, belediye başkan adaylarına gidiyor. Bize oy vermeyenler bu dünyada hesabını vermezse öbür dünyada hesabını verir. Niye biliyor musunuz, yolsul çocuklar için, iş arayan insanlar için. Bu insanlar da zenginlikten pay alsın. Herkese eşit, adil bir yaşam sunacağız. Ben kat vereceksem onlar 1 kat veriyorsa ben 3 kat vereceğim.  Bu oyu alırsak söz veriyorum size Büyükşehir’in anahtarını getireceğim.