Şantiye suyu kullananlara müjde

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Şantiye suyu kullananlara müjde

 İSU önemli bir karara imza atarak evi tamamlandığı halde iskânı olmadığı için şantiye suyu üzerinden ücretlendirilen faturalarda yeni bir düzenlemeye gitti. Alınan karara göre şantiye-ev aboneliği adı altında yeni bir tanımlama yapan İSU şantiye aboneliği dolayısıyla vatandaşlardan abonelik aşamasında alınan fazla ücretleri de bundan sonraki su faturalarından düşecek.

TON BAŞINA 4 TL YE DÜŞÜRÜLDÜ

Kocaeli genelinde yaşayan bütün vatandaşları kapsayan uygulama mersin escort anal çerçevesinde daha önce m3 başına alınan 7 TL lik ücret 4 TL ye düşürüldü. İnşaat abonesi olarak ücretlendirilen konutlar DASK yaptırılmış olmak koşuluyla inşaat mesken adı altında yeniden isimlendirilirken, bu uygulamadan yararlanmak isteyen vatandaşların son su faturası, kimlik fotokopisi ve DASK poliçesi fotokopisiyle birlikte İSU şubelerine başvurması gerekiyor.

GÖZLER SEDAŞ’TA

İSU aldığı bu önemli kararla şantiye suyu tarifesinden su kullanan binlerce vatandaşı sevindirirken gözler SEDAŞ’a çevrildi. Bilindiği gibi SEDAŞ’ta iskanı olmayan binalar için yüksek tarifeden fatura uygulamasına devam ediyor. Tüketici hakem heyetinde devam eden davaların tamamlanmasının ardından SEDAŞ’ın da faturaları normale çevirmesi bekleniyor.