Mücadele sandıktan başlar

  • 2014-02-25 10:15:37 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Mücadele sandıktan başlar

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan, Birleşik Metal İşçileri Sendikası Kocaeli Şubesini ziyaret etti. Beraberinde partililerin de bulunduğu Tarhan’ı Birleşik Metal İşçileri Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, Kocaeli Şube Başkanı Hami Baltacı ve sendika üyeleri ağırladı.

Birleşik Metal İşçileri Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, Kocaeli’de önemli bir üye potansiyeli bulunduğunu belirtti, “Patronlar sendikalaşmayı kendilerine zarar unsuru olarak görüyorlar. Biz sendika olarak bu ülkede yıllardır tüm işyerlerinde iş yerleri ile birlikte konfederasyon olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Bizim derdimiz sadece yasa ile değil mantaliteyle” dedi. Bugüne kadar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile hiçbir ortak çalışmalarının olmadığını aktaran Serdaroğlu, “Bize karşı hep mesafeli oldular, önyargılı davrandılar. Bizi hep kenarda tutan bir tavır sergilediler. Kocaeli bölgesinde, Türkiye de bunun değişmesini istiyoruz “ diye konuştu.

“ÖNLEMİNİ ALAMAZSAK KOCAELİ’Yİ KAYBEDERİZ”

 

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan da yerel yönetimin kentin gelişimine, nüfus artışına göre hiçbir yatırım yapılmayan bir belediye anlayışıyla hizmet ettiğini dile getirdi. Tarhan, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin bütçesi ortada. Sanayi var, bilgi var, teknoloji var ama işsizlik ve yoksulluk had safhada. Eğer önlemini almazsak Kocaeli’yi Körfezi kaybederiz. Önemli olan rant değil, çocuklarımıza bırakacağımız güzel bir kent olmalı” dedi. Tarhan, öncelikli olarak yönetim anlayışını değiştireceklerini söyledi, ““Bir mücadele başlatacaksak öncelikle sandıkta başlatmalıyız. Bu dönem birlik beraberlik zamanı. Sizlerin de desteğinizi bekliyorum” dedi.Birleşik Metal İşçileri Kocaeli Şube Başkanı Hami Baltacı da bu yönetimin halkın sorunlarıyla ilgilenmediğini söyledi, “Bu işler patates, soğan dağıtmakla olmaz. İnsanları sadaka toplumuna dönüştürdüler. Bu sonuçları bu toplum hak etmiyor. Koskoca İzmit Belediyesinde 250 çalışan var. Ama her tarafta taşeronlar var. Artık aradaki aracı kurumlar kalkmalı “ diye konuştu.