2/B arazileri köylülere ücretsiz verilecek

  • 2014-02-24 11:56:45 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
2/B arazileri köylülere ücretsiz verilecek

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan, CHP Gebze Belediye Başkan Adayı Yakup Yılmaz ve CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar köy muhtarlarıyla biraraya gelerek köylere ilişkin projelerini açıkladılar. Toplantıya CHP Meclis üyesi adayları da katıldı.

Kargalı Köyü, Sarımsaklı restorantta gerçekleştirilen yemekli toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Gebze İlçe başkanı Sedat Tatar,  köylerin hukuksuz bir şekilde statüsüne son verildiğini, halkın görüşü alınmadan tüzel kişiliklerinin oldu bitti ile ortadan kaldırıldığını, kenti besleyenin köy ve tarım olduğunun unutulduğunu, bu politikalar yüzünden tüm tarımsal ürünlerin ithal edilmek zorunda kalındığını anlattı. Tatar, CHP göreve geldiğinde köylerin statüleri ile hukuksuz bir şekilde kaldırılan belde belediyelerinin haklarının geri iade edileceğini söyledi.

KÖYLÜYE DESTEK DÖNEMİ BAŞLIYOR

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin göstermelik bazı işler ile köylüyü ve tarımı yok ettiğini, hükümetin mazot, gübre ve girdileri ile köylünün belini büktüğünü, iflasa ve yokluğa sürüklediğini ifade ederek, göreve geldiklerinde köylü için büyük destek projeleri uygulayacaklarını anlattı. Tarhan,” gerek köylülerimizin geleneksel tarımlarına gerekse eko tarıma özel destek ve teşvikler vereceğiz. Köylünün kalkınması olmadan, kentin yaşam şansı yok. Bu yüzden, köylülerimizin içi rahat olsun, 30 marttan sonra yeni bir dönem, köylüye destek dönemi başlayacak”diye konuştu.

ARAZİLER KÖYLÜLERE

 

CHP Gebze Belediye Başkan Adayı Yakup Yılmaz ise, genel olarak Gebze projeleri hakkında bilgiler verirken, özel olarak Köy projelerini de açıkladı. Yılmaz açıklamasında şöyle dedi:  “İktidarımızda 2/B’ye el atılacak, gerçek sahibi köylülerimize ücretsiz olarak verilecek. Yine 2/B  mağdurlarına hukuki destek ve ekonomik kolaylıklar sağlanacak. Yöresel ürünlerin satıldığı bir Yöresel Ürünler Pazar Yeri kurulacak. Köylere tarımsal destek sağlanacak. Köylerin doğal ürünleriyle Gebzeliler buluşturulacak. Muhtarlarımızla işbirliği esas olacak” dedi.