İktidar ve muhalefet açılışta biraraya geldi

  • 2014-02-23 07:22:35 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
 İktidar ve muhalefet açılışta biraraya geldi

Kirazpınar ve Çevre Mahalleleri Kalkındırma ve Dayanışma Derneği’nin açılışını ilçe protokolü yaptı. Açılışta konuşan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Kirazpınar’a kapalı Pazar ve aile sağlığı merkezi kazandıracaklarının müjdesini mahalle sakinleriyle paylaştı

 

PROTOKOL TAM KADRO

Gebze Kirazpınar ve Çevre Mahalleleri Kalkındırma ve Dayanışma Derneği’ni protokol açtı. Kirazpınar Mahallesi’nde buluna dernek binasının açılışına Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yanı sıra AK Parti Gebze İlçe Başkan Vekili Hüseyin Kurt, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Samet Coşkun, İlçe Kadın Kolları Başkanı Vasfiye Aydın, SKM Başkanı Mustafa Yıldıztekin, CHP Gebze Belediye Başkan Adayı Yakup Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Sedat Tatar, belediye meclis üyesi adayları, Mahalle Muhtarı Osman Bozkurt  ve mahalle sakinleri katıldı. Dernek açılışında kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Kirazpınar’ın yükselen modern toplu konut alanlarıyla ve değişen yeni çehresiyle Gebze’nin önemli yaşam alanları arasında yeri almaya başladığını söyledi.

KAPALIPAZAR VE SAĞLIK OCAĞI

Modern Gebze mimarisinin yükseldiği Kirazpınar’da sorunların ve eksiklerin çözülmesi için çalıştıklarını ifade eden Başkan Köşker, “Planların tamamlanma noktasına geldiği Kirazpınar’da önümüzdeki 5 yıllık dönemde sorunlara kalıcı çözümler getireceğiz. Mahallemizde eksik olan sabit Pazar ve aile sağlığı merkezi kazandırmak üzere çalışma başlattık. Sağlık hizmeti ve Pazar için kent merkezine gitmek zorunda kalmayacaksınız. Taş ocakları kaldırılarak rekreasyon alanına dönüştürülecek. Sorunlarından arındırılan Kirazpınar modern Gebze’mizin modern yaşam merkezine tam anlamıyla dönüşmüş olacak. Derneğimiz mahallemize hayırlı olsun” dedi. Konuşmaların ardından derneğin açılış kurdelesini protokol birlikte kesti.