Öğretmenlerden voleybollu protesto eylemi

  • 2014-02-21 07:01:44 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Öğretmenlerden  voleybollu protesto eylemi

Beden Eğitimi Öğretmenleri  meslek liselerinde beden eğitimi derslerinin kaldırılmasına tepki gösterdi.

Beden Eğitimi Öğretmenleri Dernekleri Federasyonu Kocaeli Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenleri Derneği üyesi, Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’ndaki okullarda görev yapan beden eğitimi öğretmenleri, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün beden eğitimi dersinin meslek liselerinde kaldırılmasına ilişkin kararı protesto etti.

Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen, Eğitim İş ve Eğitim Bir Sen Sendika şubelerinin başkan ve temsilcilerinin de destek verdiği, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan beden eğitimi öğretmenleri okulun önünde voleybol oynayarak kararı protesto etti. Öğretmenler yapılan basın açıklamasında kararı beğenmediklerini yanlış uygulamadan dönülmesini istediler.  Konu hakkında basın açıklaması yapıldı. Açıklamayı emekli öğretmen Cihan Şişman yaptı.

Şişman yaptığı açıklamada beden eğitimi dersinin kaldırılmasının öğrencileri yalnızca spordan uzaklaştırmayacağını aynı zamanda psiko-sosyal ve motorsal yönden de gelişmesini engellemiş olacağını söyledi.

Okul döneminde spor kültürünün kazandırılmamış, hareket eğitimi verilmemiş bireylerle gelecekte sağlıklı nesiller oluşturmanın mümkün olamayacağının altını çizen Şişman şöyle devam etti; “beden eğitimi dersi Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul öncesi eğitimden başlayarak 12. Sınıfın sonuna kadar zorunlu ortak dersler kapsamında olmalıdır. Bütün bu sebepten dolayı eğer ülkemizin geleceğini düşünüyorsak bu kadar önemli bir konuda atılan yanlış adımdan derhal vazgeçilmelidir. Tüm eğitim emekçilerini, sivil toplum kuruluşlarını, velilerimizi geleceğimize sahip çıkmaya davet ediyoruz.”

 

 Eylem basın açıklamasının ardından alkışlar ve düdüklerle son buldu.