Cihaz bozuldu, hastalar mağdur oldu

  • 2014-02-15 11:35:18 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Cihaz bozuldu, hastalar mağdur oldu

Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde endoskopi ve klonoskopi yaptırmak için 4 gün aç bekleyen hastalar, endoskopi cihazı bozulunca zor durumda kaldılar.

Bir bayan hasta gazetemize gelerek yaşadıkları sıkıntılar hakkında bilgi verdi. Bağırsaklarıyla ilgili bir rahatsızlığından dolayı Darıca Farabi Hastanesi’ne gittiğini söyleyen bayan hasta, “Klonoskopi yapılması gerektiğini söylediler. 4 gün boyunca bazı ilaçlar almamı ve yeme-içmeyi kesmem gerektiğini söylediler. 4 gün boyunca söylenen ilaçları içtim, çorba suyu, çay ve meyve suyu dışında yemek yemedim. Sabahleyin klonoskopi olmak üzere hastaneye geldik, önlükleri giydim ve içeriye aldılar. Biz klonoskopi olmayı beklerken, doktorun başhemşiresi geldi ve ‘cihaz bozuk’ dedi. 4 günlük perhiz ve aldığımız ilaçlar boşa gitti” diyerek tepki gösterdi.

 

Yedek cihaz da bozulmuş

 

Kendisiyle birlikte 15 civarında hastanın büyük şok yaşadığını anlatan bayan hasta, “Aramızda yaşlılar da vardı. 4 gündür endoskopi için yemeyen içmeyen insanlar resmen perişan oldular. Yedek cihazın da bozuk olduğunu öğrendik. Yedek cihaz neden bozuk halde bekliyor? 4 gündür boşuna o kadar ilaç kullandım. Ayrıca 1 haftadır kullanmak zorunda olduğum şeker, kan sulandırıcı ve beyinle ilgili rahatsızlığımdan dolayı kullanmam gereken ilaçları da kullanamadım” diye konuştu.

Konuyla ilgili bilgi aldığımız bir hastane yetkilisi ise, cihazın aynı gün içinde arızalandığını ve hastaları konuyla ilgili bilgilendirdiklerini söyledi.